Sibel Can'la Yarışmaya Çıktıktan Sonra Başında Vurulan Mutlu Kaya, Firavun Yöntemiyle Yürümeye Başladı

Sibel Can'ın keşfetmesiyle ses yarışmasına katılan ve kısa süre sonra eski sevgilisi tarafından başından vurularak tekerlekli sandalyeye mahkum olan Mutlu Kaya, 'Firavun' yöntemiyle yürümeye başladı.

24.10.2018 13:52 | Son Güncelleme: 24.10.2018 15:07

Habertürk'ün haberine göre, 2015 yılında 19 yaşındayken sanatçı Sibel Can'ın da jüri üyesi olduğu bir ses yarışmasına katılan Mutlu Kaya, eski erkek arkadaşı tarafından Diyarbakır 'deki evinin önünde tabancayla başından vuruldu. Ağır yaralanan Kaya, konuşma güçlüğü çekerek yürüyemedi. Mutlu Kaya, şimdi refleksoloji merkezinde gördüğü tedaviyle yürümeye başladı.

YÜRÜMEYE VE AKICI KONUŞMAYA BAŞLADI

Uzun süre yoğun bakımda tedavi gören Kaya, hastaneden çıktığında konuşma güçlüğü çekerek yürüyemedi. 6 ay önce sinir sonlarını uyararak beyne ileti göndere Refleksoloji Uzmanı Mehmet Savaş'ın uyguladığı tedaviye başlayan Kaya, yürümeye başladıktan sonra konuşması da akıcı hale geldi.

FİRAVUNLARIN KULLANDIĞI TEDAVİ YÖNTEMİ KULLANILIYOR

Mehmet Savaş, "Mutlu Kaya 6 aydır tedaviye devam ediyor. Çok şükür iyiye gidiyor. İlk geldiği dönemde ayak sürtünmeleri falan vardı. Avuç içi açılmıyordu, konuşması fazla yoktu. Şimdi konuşması çok akışkan, avuç içini açabiliyor. Bu yaptığımız refleksolojidir. Refleksoloji ayak tabanı ve avuç içine yapılan bir tedavidir. Bu tedavide dünyanın etkili tedavilerinden bir tanesidir. Yeni bir tedavi değil. 12 bin yıl önce firavunların aldığı bir tedavidir. Mezarından çıkan tabletlerden refleksiyolojinin faydalarını anlatıyor. Masaj bu sinir sonlarını uyararaktan beyne ileti gönderiyoruz Mutlu 6 ay önce başladı, durumu iyiye gidiyor ama 1-2 yıl sürecek. Yürümenin dışında inşallah kendisini koşturacağız" dedi.

"KOŞUP, ŞARKI SÖYLEMEK İSTİYORUM"

Saldırıdan sonra yürüyemediğini ve konuşamadığını belirten Mutlu Kaya, "Gördüğüm tedaviyle şimdi konuşuyorum. Yavaş da olsa yürüyorum. İnşallah koşacağım da. Tek başımayken şarkı söylüyorum. Bazen söyleyebiliyorum, bazen de söyleyemiyorum. Benim en büyük hayalim eski sağlığıma kavuşmak, koşup şarkı söylemek" dedi.

Sibel Can'la Yarışmaya Çıktıktan Sonra Başında Vurulan Mutlu Kaya, Firavun Yöntemiyle Yürümeye Başladı

Mutlu Kaya, Sibel Can, Ergani, Magazin, Güncel

Kaynak: Diğer


HABER YORUMLARI
20.02.2020 14:31:33