17 Nisan 2019, 20:00

Şiddet Hepimizin Ortak Sorunu"

Şiddet Hepimizin Ortak Sorunu"

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, "Meclis'e çağrı yapıyoruz, tasarının bir an önce kanunlaşmasını istiyoruz.

Türk Tabipleri Birliği (TTB) Merkez Konseyi Başkanı Prof. Dr. Sinan Adıyaman, "Meclis'e çağrı yapıyoruz, tasarının bir an önce kanunlaşmasını istiyoruz. Şiddet hepimizin ortak sorunu." dedi.

Adıyaman, Gaziantep- Kilis Tabip Odası tarafından Kırkayak Parkı'nda sağlık çalışanlarına yönelik düzenlenen "Beyaz Önlük Nöbeti" etkinliğinde yaptığı konuşmada, şiddetin son bulması gerektiğini söyledi.

Adıyaman, sağlıkta şiddeti önleme yasa tasarısının kanunlaşmasını istediklerini dile getirdi.

Şiddetin caydırıcı bir kanun maddesi olması halinde azalacağını inandıklarını ifade eden Adıyaman, "Meclis'e çağrı yapıyoruz, tasarının bir an önce kanunlaşmasını istiyoruz. Şiddet hepimizin ortak sorunu. Bunun için eylemlerimiz devam ediyor. Biliyoruz ki bütün meslektaşlarımız ve sağlık çalışanları bizimle aynı fikirde. Tasarının bir an önce çıkması için de TBMM Sağlık Politikaları Komisyonu'ndan randevu istedik." diye konuştu. Merkez, Türk Tabipleri Birliği, Adıyaman, Güncel
Kaynak: AA