Sigortacılar Acente Yönetmeliği Hakkında Bilgilendiler

Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çoğunluğunu sigorta acenteleri ve finans sektörünün oluşturduğu 16. Meslek Komitesi tarafından "Sigorta Acentelerine Sağlanan Personel İstihdamına Yönelik Avantajlar ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri” düzenlendi.

28.05.2014 13:55 | Son Güncelleme: 28.05.2014 13:55Sigortacılar Acente Yönetmeliği Hakkında Bilgilendiler
Ticaret ve Sanayi Odası bünyesinde çoğunluğunu sigorta acenteleri ve finans sektörünün oluşturduğu 16. Meslek Komitesi tarafından "Sigorta Acentelerine Sağlanan Personel İstihdamına Yönelik Avantajlar ile Sigorta Acenteleri Yönetmeliği Bilgilendirme Semineri" düzenlendi.

Sakaryadaki sektör temsilcilerinin bilgilendirilmesine yönelik düzenlenen bilgilendirme semineri Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Ali Coşkun Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Seminere Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul, İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, İTO Meclis Üyeleri Levent Korkut ve Hasan Usta, Sigortacılık İl Delegesi Zekeriya Başoğlu, SATSO 16. Meslek Komitesi'nden Meclis üyeleri Zafer Yıldırım, Oktay Topçu, Ayhan Akdağcı ile Komite Başkanı Mustafa Tekneci, Komite üyeleri ve çok sayıda sektör temsilcisi iştirak etti.

Toplantının açılış konuşmasını yapan Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Kösemusul tüm katılımcılara hoş geldiniz diyerek komite çalışmaları hakkında değerlendirmelerde bulundu. Kösemusul," Sakarya Ticaret ve Sanayi Odası olarak üyelerimizin menfaatlerini korumak ve iş dünyasında başarılı bir şekilde ilerleyebilmelerini sağlamak adına 7/24 hizmet etmekteyiz. Bu anlamda sektörlerimizin Odamız çatısı altındaki en önemli temsilcileri olan Komitelerimiz de gayretli çalışmaları ile en önemli iç paydaşlarımız arasında yer alıyor. Meslek Komitelerimiz üyelerimizle aramızdaki iletişimi sürekli kılmak ve hizmetler, talep ve beklentiler konusunda köprü olmaya devam ediyor. Komitelerimizin sektörel anlamda da etkili ve başarılı çalışmaları ile ulusal anlamda da örnek teşkil ediyor. Üyelerimizin endişe duyduğu konuları çözmek ve sıkıntılarını gidermek üzere hizmet ediyoruz. Bu bağlamda 16. Meslek Komitemiz ile birlikte olumlu sonuçlanan çalışmalara imza attık. GSM Operatörünün haksız rekabete neden olacak ve sigorta acentelerini ve sigortalıları mağdur edecek uygulamanın engellenmesi bunlara verilecek örneklerden biridir. Komitemize, üyeleri için gösterdikleri hassasiyet ve gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

İş-Kur Sakarya İl Müdürü Tekin Kaya, İş-Kur'un işverenlere yönelik hizmetleri, Sigorta Teşvikleri, Personel İstihdamına yönelik teşvik ve avantajlar konusunda, İTO Meslek Komitesi Başkanı Levent Korkut Sigorta Acenteleri Yönetmeliği hakkında bilgi verdi. Sigortacılığın sürekli kendini geliştiren ve yenileyen bir sektör olarak istihdam faktörü ve buna bağlı olarak eğitimin büyük önem taşıdığının bilinci ile çalışmasının önemine dikkat çekilen seminerde, sektör ile ilgili yönetmelik konusunda sektör temsilcilerinin hakim olması gereken noktalar irdelendi. - SAKARYA

Mahmut Kösemusul, Levent Korkut, Sakarya, İş Kur, Yerel

Kaynak: İHA

24.01.2020 04:14:27