Şiir Tuğgeneral'i Ağlattı

Siirt'te Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Spor Lisesi'nin Açılış Töreninde 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş Gözyaşlarına Hâkim Olamadı. Törende Duygusal Anlar Yaşandı.

Şiir Tuğgeneral'i Ağlattı
05.03.2009 15:30 | Son Güncelleme: 05.03.2009 15:30

Siirt'te Şehit Binbaşı Zafer Kılıç Spor Lisesi'nin açılış töreninde 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş gözyaşlarına hâkim olamadı. Törende duygusal anlar yaşandı.

Törende, geçen yıl Irak'a yapılan Güneş hârekâtında şehit düşen Zafer Kılıç'ın özgeçmişinin okunmasından sonra Vali Necati Şentürk tarafından şehit Binbaşı Kılıç için yazılan şiir, Belgin Dindar adlı öğrenci tarafından okundu.

Şiir okunurken daha önce Şehit Binbaşı Kılıç'ın komutanlığını yaptığı öğrenilen 3.Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş'ın gözyaşlarına hâkim olamadığı görüldü.

Doğan Mahallesi'nde 33 bin metrekare alan üzerinde yapılan şehit Binbaşı Zafer Kılıç Spor Lisesi açılış töreninde bir konuşma yapan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Atalay, okulun yapımı hakkında bilgi verdi.

Atalay, "Daha önce Group inşaat tarafından inşaatına başlanan spor lisemiz daha sonra yüzde 35'ler düzeyinde iken Arcelor Mittal Ambalaj Çeliği A.Ş. tarafından tamamlandı. 3 bin metrekare kapalı alan, 12 derslik, 1 bilgisayar teknolojileri sınıfı, kütüphane ve 360 öğrenci kapasiteli lisemizin 96 öğrencili kız pansiyonu da bulunmaktadır." dedi.

İnşaat yapım şirketinin genel müdürü Adnan Öztürk, "Artık dünya küçüldü, bir köy haline geldi. Dolayısıyla rekabette zorlaştı. İnsanlarımızı bilimde ve fende rekabet edebilecek hale getirirken, sporda da rekabete hazırlamamız gerekir. Bu okuldan beklentimiz, dünya çapında başarılı sporcular yetiştirmesidir. Bu başarıyı göstereceklerine inanıyoruz." diye konuştu.

Vali Necati Şentürk'te yaptığı konuşmada, Şehit binbaşı Zafer Kılıç'ın kahramanlığı ile ilgili örnekler vererek, "Öğrencilerimiz burada Irak'a harekata giderken bile şehit olacağını ailesine söyleyen şehit Binbaşımız Zafer Kılıç adı verilen bu yuvada bilim ve milli kültürümüzü öğrenecekler. Bunun yanı sıra evrensel değerlere de sahip olacaklardır." diye konuştu

Vali Necati Şentürk'ün okulun yapımını üstlenen firmanın genel müdürü Adnan Öztürk'e plaket vermesinden sonra firma tarafından öğrencilere çeşitli spor malzemelerinin dağıtımı yapıldı. Tören okulun gezilmesi ile sona erdi.

Törene, Vali Necati Şentürk, 3. Komando Tuğay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Siirt Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Recep Ziyadanoğulları, vali yardımcıları ve kurum amirleri de katıldı. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Şiir Tuğgeneral'i Ağlattı - Haberler