Şiirin Diliyle Resulullah'ın Hayatı

Esenler'de düzenlenen Naat-ı Şerif Gecesi'nde Şair Dursun Ali Erzincanlı, Peygamber Efendimiz'in hayatını şiirin diliyle aktardı.

20.05.2019 14:06Şiirin Diliyle Resulullah'ın Hayatı

Esenlerliler'in Ramazan ayının coşkusunu hissettiği Ramazan etkinlikleri kapsamında Dörtyol Meydanı'nda Naat-ı Şerif Gecesi düzenlendi. Gecede Şair Dursun Ali Erzincanlı, Peygamber Efendimiz'in hayatını şiirsel olarak aktardı.

RAMAZAN'IN RUHU ŞEHRİN RUHUYLA BİRLEŞİYOR

Program öncesi bir selamlama konuşması yapan Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, Esenler'de Ramazan'ın manevi iklimini yaşatmak için birbirinden farklı programlar düzenlediklerini belirterek, "Bu gece bu meydanda Resulullah için naatlar okunacak. Ramazan'ın ruhunu şehrin ruhuyla birleştiren programlarımızda Esenler'de Ramazan coşkusunu yaşıyoruz. Dörtyol Meydanı'nı her gece bu denli doldurduğunuz için hepinize teşekkür ediyorum, iyi ki varsınız" dedi.

PEYGAMBER'İN YAŞAMINI ŞİİRSEL OLARAK AKTARDI

Gecede sahne alan Şair Dursun Ali Erzincanlı, Resulullah'ın yaşamını şiirin diliyle aktardı. Erzincanlı, anlatımına şu sözlerle başladı:

"Allah'ın rızası doğrultusunda bir hayat yaşarsak ne kadar sıkıntı yaşarsak yaşayalım, Allah-u Teala bizi muhafaza edecektir. Bütün sebeplerin tükendiği noktada yine Allah kendi kudretiyle yardım edecektir. Kâbe'yi yıkmak isteyen bir orduya Allah-u Teala'nın verdiği cevap gibi. 60 bin kişilik ordu, Kâbeyi yıkmak istedi. Kâbe'yi savunacak kimse yoktu. Yani 'Bedrin Aslanları' doğmamıştı, Çanakkale'nin kınalı kuzuları gibi kuzuları yoktu Kâbe'nin ama Allah vardı. Allah, onları zelil ederek, kuşlardan oluşan orduyla bertaraf etti."

Şair Erzincanlı, bu hadiseyle başladığı anlatımına Resulullah'ın hayatından kesitlerle ve Müslümanlara rehber olacak hikayelerle devam etti. Allah resulüne olan özlem, dinleyenlerin duygu dolu anlar yaşadığı gecede şiirlerle dile geldi.


Esenler, Güncel

Kaynak: Bültenler

19.10.2019 05:22:25