Siirt'te Askere Gidecek Gençleri Vali ve Tugay Komutanı Dualarla Uğurladı

Siirt'te Askere Gidecek Gençler İçin Vali ve Tugay Komutanının da Katıldığı Uğurlama Töreni Düzenlendi. Valilik Önünde Gerçekleşen Törene Vali Necati Şentürk, Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, Kamu Kurum Amirleri, Askere Gidecek Gençler ve Aileleri Katıldı.

Siirt'te Askere Gidecek Gençleri Vali ve Tugay Komutanı Dualarla Uğurladı
24.05.2009 17:14 | Son Güncelleme: 24.05.2009 17:14

Siirt'te askere gidecek gençler için vali ve tugay komutanının da katıldığı uğurlama töreni düzenlendi. Valilik önünde gerçekleşen törene Vali Necati Şentürk, Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Emniyet Müdürü Cuma Ali Aydın, kamu kurum amirleri, askere gidecek gençler ve aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasıyla başlayan programda konuşan Vali Şentürk, askere gidecek gençlerle gurur duyduklarını belirterek, "Bizim milletimiz kadar ordusu ile bütünleşmiş başka bir millet yoktur." dedi.

Bu yüzden Türk ordusunun milletin ordusu olduğunu vurgulayan Şentürk, "Milletimizin bağrından çıkan, gözümüzün nuru ordudur. Bütün gençlerimizin vatani görevi için çıkacakları yolda sağlık ve esenlikler diliyorum" şeklinde konuştu.

Vali Necati Şentürk ve Tuğgeneral Özhan Ayaş ise asker adaylarıyla birlikte halay çektiler. Öğrencilerin kolbastı oyunu zevkle izlenirken, Cumhuriyet Camii İmam Hatibi Maksut Erden'in duasının ardından Vali Necati Şentürk ve Tuğgeneral Ayaş, gençleri arabalara kadar uğurladı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Siirt'te Askere Gidecek Gençleri Vali ve Tugay Komutanı Dualarla Uğurladı - Haberler