Siirtliler, Üç Arzusuna da Kavuşan Şehidini Gözyaşları Arasında Toprağa Verdi

Hakkari'nin Çukurca İlçesinde Terör Örgütü Tarafından Yola Döşenen Mayının Patlaması Sonucu Şehit Düşen Er Kemal Özevin, Kılınan Cenaze Namazının Ardından Siirt Şeyh Muhammed Kazım Mezarlığında Defnedildi. Cenaze Töreninde Şehidin Üç Arzusu Okunarak, Bunların Üçüne de Kavuştuğu Dile Getirildi.

Siirtliler, Üç Arzusuna da Kavuşan Şehidini Gözyaşları Arasında Toprağa Verdi
29.05.2009 15:24 | Son Güncelleme: 29.05.2009 15:24

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde terör örgütü tarafından yola döşenen mayının patlaması sonucu şehit düşen er Kemal Özevin, kılınan cenaze namazının ardından Siirt Şeyh Muhammed Kazım mezarlığında defnedildi. Cenaze töreninde şehidin üç arzusu okunarak, bunların üçüne de kavuştuğu dile getirildi.

Şehidin cenaze törenine Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, Siirt Valisi Necati Şentürk, 3. Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Özhan Ayaş, Cumhuriyet Başsavcısı Adem Kul, mülki ve askeri erkan ile binlerce kişi katıldı. Çarşı Abdulhakim Sancak Camii'ne ambulans ile getirilen şehit Kemal Özavcı'nın cenazesinde duygusal anlar yaşandı. Şehidin ailesi ve yakınları tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Cuma namazının ardından kılınan cenaze namazını Molla Muiniddin Aydın kıldırdı.

Saygı duruşunun ardından özgeçmişi okunurken, şehidin askerlik vazifesi öncesi üç arzusu açıklandı. Yüzbaşı İbrahim Bozkurt, "Şehidin 3 arzusu olduğunu öğrendik. Bunlardan birincisi askerliğini komando olarak yapmak, ikincisi Şırnak veya Hakkari'de görev yapmak, üçüncüsü de şehit olmaktı. Şehidimiz bunların üçünü de gerçekleştirdi. Az zaman önce babası ve amcaları tarafından ziyaret edilen şehidimiz Kemal'e babası, 'Oğlum son dönemde yollara mayınlar döşeniyor, dikkat et.' demiş. Kemal de babasına, 'Baba ben buralara keyif yapmak için gelmedim. Şehit olursam cenazem Siirt'e gelir. Gazi ve sağ kalırsam kendim gelirim. Gözleriniz beni aramasın.' demiş. Şehidimiz son arzusu olan şehadet şerbetini içerek şehit olmuştur." dedi.

Yapılan konuşmaların ardından İl Müftüsü Mahmut Gürlen dua okudu. Şehidin cenazesi camiden alınarak Aydınlar yolu üzerindeki Şeyh Muhammed Kazım mezarlığına götürüldü. Gözyaşları arasında toprağa verilen cenazenin ardından Kur'an okundu. Cenazede terör örgütünü kınayan sloganlar atıldı. (CİHAN)

Kaynak: CHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Siirtliler, Üç Arzusuna da Kavuşan Şehidini Gözyaşları Arasında Toprağa Verdi - Haberler