Sıla'nın Karanfil şarkısına "sigara" yasağı! Klip yayından kaldırıldı

Sıla'nın Karanfil şarkısının klibi, 'sigarayı özendirici nitelikte' olduğu gerekçesiyle yayından kaldırıldı.

05.07.2020 13:50 | Son Güncelleme: 05.07.2020 14:37

Sarıay Derneği Başkanı Prof. Dr. Orhan Kural, geçtiğimiz ekim ayında Sıla'nın Karanfil şarkısının klibi için 'sigarayı özendirici nitelikte' olduğunu gerekçe göstererek, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na suç duyurusunda bulunmuştu. Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) tarafından Tarım ve Orman Bakanlığı Tütün ve Alkol Dairesi Başkanlığı'na gönderilen yazıda, "Sıla Gençoğlu isimli sanatçının 'Karanfil' isimli klibinin yayından kaldırılması hususunda medya hizmet sağlayıcılarla yapılan görüşmeler sonucunda, söz konusu video yayından kaldırılmıştır" ifade edildi.

"TÜRKİYE'DE BİR İLK OLDU"

Milliyet'in haberine göre; Karardan büyük sevinç duyduğunu belirten Prof. Dr. Kural, "Çok mutluyum, bu Türkiye'de bir ilk oldu! Beni, 'Yasaklardan yana mısınız?' diye eleştirenler oluyor ama ben demokratik ve Atatürkçü bir insanım. Amacım bunların devamının gelmemesi. Bunun savunulacak bir tarafı yok! Milyonlarca gencin kafasına, şarkıda defalarca bu sözleri geçirerek, sigara yerleştiriliyor. Bunların kasıtlı yapıldığını düşünüyorum. Çalışmalarıma devam edeceğim" dedi.

Sıla Gençoğlu ise konuyla ilgili açıklama yapmak istemediğini belirtti.

Sıla’nın Karanfil şarkısına ’sigara’ yasağı! Klip yayından kaldırıldı
Yorumlar (40)
H.E: Yıllar önce yeşim salkimin sigara ile ilgili bir sarkisi vardı ona niye sansür uygulanmamisti????
EH: O zananlar uçakta bile sigara serbestti klibi niye yassaklasınlar
0 0
HAS: SACMA SAPAN İŞLERLE UGRAŞMAYIN MİLLETİN KENDİSİ İÇMEYİ SEVİYOR. DAHA KÖTÜ KLİPLER VAR NEDEN HEPSİNİ YASAKLAMIYORSUNUZ ANLAMAK SİZİ COK ZOR. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Haberler››Magazin››Sıla'nın Karanfil şarkısına 'sigara' yasağı! Klip yayından kaldırıldı - Magazin