Silvan'daki Hain Saldırı

Osmaniye'de bazı belediye başkanları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde düzenlenen terör saldırısında 13 askerin şehit edilmesi ve 7 askerin yaralanmasını kınadı.

Silvan'daki Hain Saldırı
15.07.2011 14:14 | Son Güncelleme: 15.07.2011 14:14

Osmaniye'de bazı belediye başkanları, siyasi partiler ve sivil toplum kuruluşları, Diyarbakır'ın Silvan ilçesinde düzenlenen terör saldırısında 13 askerin şehit edilmesi ve 7 askerin yaralanmasını kınadı.

Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, yaptığı yazılı açıklamasında, Türkiye'yi yasa boğan Silvan'da 13 askerin şehit edilmesi ve 7 askerin yaralanmasını nefretle kınadığını belirtti.

Saldırının Türk milletini derin bir üzüntüye soktuğunu ifade eden Kara, şunları kaydetti:

"Bu hain pusu sonucu kaybettiğimiz aziz şehitlerimize Cenab-ı Allah'tan rahmet, şehitlerimizin yakınlarına ve Türk Silahlı Kuvvetlerine başsağlığı dilerim. Yaralı askerlerimize de Yüce Allah'tan acil şifalar diliyorum. Bu hain terör olayını ve örgütünü nefret ve şiddetle kınar, dinimizce önemli bir kandil gecesi olan Berat Kandilini idrak ettiğimiz bu günde, Cenab-ı Allah'tan bu gecenin aziz milletimizin birlik, beraberlik ve kardeşliğine, terör olaylarının son bulmasına vesile olmasını dilerim. "

-MHP İL BAŞKANI-

MHP Osmaniye İl Başkanı Murat Kanlı da, Silvan'daki terör saldırısının Türk Milletini yasa boğduğunu ifade etti. Türkiye'nin karanlık bir dönemden geçtiğini iddia eden Kanlı, şöyle dedi:

"Türkiye, hain terör saldırılarının sürdüğü, etnik bölücülerin her gün devlete meydan okuyan tahriklerle sahneye çıktığı, PKK militanlarının gündüz vakti yollarda barikatlar kurup kontroller yaptığı, insan kaçırdığı, Türkiye'nin belirli bölgelerinde devlet otoritesinin ortadan kalktığı karanlık bir dönemden geçmektedir. Gerçekleştirdiği onca hain saldırıya bir yenisini daha ekleyen terör örgütü 13 evladımızı şehit ederken, 7 evladımızı da yaralamıştır. Bu vahim olay hepimizi bir kez daha derinden yaralamış ve sabırları taşırma noktasına getirmiştir. Talebimiz bölücü başının sesinin kesilmesi ve uzantılarına acımasızca cevap verilmesidir. Türk askerinin analarının gözyaşlarını dökenlerden bunun hesabının derhal sorulmasıdır. Bu görev öncelikli olarak hükümetindir. Bir daha benzer acıların yaşanmaması için dua ediyor, aziz Türk Milletine baş sağlığı diliyorum. "

-KADİRLİ BELEDİYE BAŞKANI-

Kadirli Belediye Başkanı Ömer Tarhan ise Türkiye'nin yüreğini kanatan saldırının, herkesi derinden üzdüğünü belirtti.

Tarhan, şunları kaydetti:

"Ülkemizin birliğine huzur ortamına yapılan bu hain saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu hainlere çanak tutanları, onları destekleyenleri, kırmızı beyaz Türk bayrağımızın altında yaşamayı kabul etmeyenleri lanetliyorum. Bu ülkenin ekmeğini yiyerek bu ülkeye hain edenleri ve onları kahraman olarak gören ve gösterenleri, tüm bu yaşananları tepkisiz seyredenleri kınıyor ve lanetliyorum. Şehitlerimize Allah'tan rahmet geride kalan ailesine ve Türk milletine baş sağlığı diliyorum. "

Kadirli Terör Mağdurları Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Battal Işıkbol ise şehitlerin aileleri ile aynı acıyı paylaştıklarını bildirdi.

Terör saldırılarına karşı Türkiye Cumhuriyeti'nin hiçbir zaman boyun eğmediğini ve bundan sonra da eğmeyeceğini belirten Işıkbol, açıklamasında şu görüşlere yer verdi:

"Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da hain terör saldırılarına karşı dimdik ayakta duracağız. Türkiye Cumhuriyeti Devleti bunlarla baş edecek güçtedir. Masum yavrularımızın canına kastedenleri, terörün gerçek yüzünü bir kez daha bütün acımasızlığıyla ortaya koyanları, bizlere bu acıları yaşatanları ve onlara destek olanları nefretle kınıyorum. Yüzyıllardır birlik ve beraberlik içerisinde yaşamış bir milleti huzursuz etmeye hiç kimsenin gücü yetmeyecektir. Devletimizin menfaati ve çıkarı her şeyin üzerindedir. Şehitlerimizin ailelerinin acısını yürekten paylaşıyoruz. Saldırıda şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet, ailelerine, milletimize ve Türk Silahlı Kuvvetlerimize baş sağlığı, yaralılarımıza da acil şifalar diliyorum. "

- OSMANİYE

Kaynak: AA

Etiketler: Yerel, Haber
Haberler››Yerel››Silvan'daki Hain Saldırı - Haberler