Sınav Stresini Yaşamak İçin Üç Çocuğuyla ÖSS'ye Girdi

Erzurum'da 5 Çocuk Babası 49 Yaşındaki Selahattin Kural, Sınav Stresini Yaşamak İçin 3 Çocuğuyla Birlikte ÖSS Sınavına Girdi.

Sınav Stresini Yaşamak İçin Üç Çocuğuyla ÖSS'ye Girdi
17.06.2007 12:02 | Son Güncelleme: 17.06.2007 12:02

Erzurum'da 5 çocuk babası 49 yaşındaki Selahattin Kural, sınav stresini yaşamak için 3 çocuğuyla birlikte ÖSS sınavına girdi.

Devlet Su İşleri'nde (DSİ) memur olarak çalışan Selahattin Kural, hayalindeki mesleğin eğitimini alabilmek ve sınav stresini yaşayabilmek için 3 çocuğuyla birlikte üniversite sınavına girdi. Çocukları Gökhan (20), Serkan (18) ve Gökçe (17) ile birlikte ÖSS sınavına hazırlanan Selahattin Kural, okumanın yaşının olmadığını belirtti. Uzun yıllar bugünü beklediğini ifade eden Kural, "Ben 3 çocuğumla birlikte sınava gireceğim günün hayalini kuruyordum. Belki ilginç gelebilir ama ben çocuklarımın yaşayacağı

sınav stresini dışarıda değil onlarla birlikte sınavda yaşamak istedim. Bunun için sınava giriyorum. İnşallah çocuklarım da bende iyi bir yeri kazanırız" dedi.

Babalarının sınavda kendilerini yalnız bırakmamasından dolayı mutlu olduklarını belirten çocukları, babalarının iyi bir yer kazanacağına inandıklarını, kendilerinin de kazanıp ailelerini sevindireceklerini söyledi.

(AA-İRT-OMR-HO-Y)

Kaynak: İHA

Etiketler: , Haber
Haberler››Güncel››Sınav Stresini Yaşamak İçin Üç Çocuğuyla ÖSS'ye Girdi - Haberler