26.11.2016 13:35

Sincan Belediyesi'nden Öğretmenler Günü'ne Özel Program

Sincan Belediyesi

Sincan Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü’ne özel düzenlediği programda Sincan’da görev yapan eğitimcileri bir araya getirdi.

Sincan Belediyesi 24 Kasım Öğretmenler Günü'ne özel düzenlediği programda Sincan'da görev yapan eğitimcileri bir araya getirdi. Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna , öğretmenlere olan vefa ve borcun asla ödenemeyeceğini belirterek, tüm öğretmenlerin Öğretmenler Günü'nü kutladı. Başkan Tuna, "Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize el ele katkı sağlamaya devam edeceğiz" dedi.

Sincan Belediyesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde özel bir etkinliğe imza atarak Sincan'da görev yapan öğretmenlerin onuruna bir program düzenledi. Sincan Kültür Evi'nde gerçekleşen programa, Sincan Kaymakamı Salim Demir, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz , Sincan Müftüsü Osman Şener ve çok sayıda davetli katıldı.

Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, öğretmenlerle bir arada olmaktan duyduğu memnuniyeti ifade ederek, öğretmenlerin yaptığı hizmetin değerini kelimelerle anlatmanın mümkün olmadığını söyledi. Öğretmenlerin, eğitimin şartlarını daha iyi standartlara getirmek amacıyla gece gündüz demeden çabaladıklarını bildiğini belirten Başkan Tuna, "Gelecek nesilleri, milletimizin geleceğini inşa eden değerli öğretmenlerimi her zaman saygıyla ve hürmetle anıyorum. Bizim için bir gün değil her gün Öğretmenler Günü'dür" ifadesini kullandı.

Başkan Tuna, yerel yönetimlerle el ele vererek eğitimin fiziki şartlarını iyileştirmek adına çabalayan öğretmenlere teşekkür etti. Başkan Tuna, "Eğitimin fiziki şartlarının daha iyi olması noktasında sorumluluğunuz olmadığı halde bizimle el ele vererek eğitim için gecenizi gündüzünüze katıp ciddi emekler sarf ediyorsunuz. Emeklerinden dolayı değerli öğretmenlerime tekrar tekrar şükranlarımı sunuyorum. Geleceğimizin teminatı çocuklarımıza ve gençlerimize el ele katkı sağlamaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Sincan Kaymakamı Salim Demir de, "Bir mesleğin yüceliği ve ulviliği neyle uğraştığıyla ölçülür. Öğretmenlerimiz insan yetiştiriyor. İnsan, kainatın incisidir…" dedi. Öğretmenlere her türlü desteğe devam edeceklerini belirten Demir, "Ülkelerin geleceğini hazırlamakta ve geleceğini daha üst seviyelere ulaştırmakta hiç şüphesiz öğretmenliğin ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz. Eğer bir toplumu geliştirmek için o toplumun tüm fertlerini hem eğitimli hem de sağlıklı kılmak zorundayız. Bu vesileyle sizlere bu ulvi görevde her türlü desteğe hazırız" dedi. - ANKARA
Kaynak: İHA
Mustafa Tuna , Sincan , Yerel