03.06.2014 15:48

Sincan'da Gençler Spor ve Kültür İçin Yarıştı

Sincan

Sincan’da spor, sanat ve kültür geçidi yapıldı.

Sincan 'da spor, sanat ve kültür geçidi yapıldı. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sincan Kaymakamlığı, Sincan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen okullar arası spor, kültür ve sanat müsabakaları sonuçlandı. Yıl boyunca voleybol, futbol, şiir, halk oyunu gibi pek çok dalda yarışan gençler ödüllerine kavuştu. Mutlulukları ve heyecanları gözlerinden okunan gençler başarının tadını çıkardı.

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sincan Kaymakamlığı, Sincan Belediyesi ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile düzenlenen okullar arası spor, kültür ve sanat müsabakaları tamamlandı. Sincan'daki ilköğretim ve liseler genelinde ekim ayında başlayan organizasyon da dereceye giren okullar ödüllerine kavuştu. Bilgisayardan uzak, hayata ve ülkesine daha yararlı bir neslin yetişmesine katkı sağlamak için yapılan organizasyonla şiddetten uzak, umutlu ve inançlı bir gençlik oluşturmak isteniyor.

Futbol , basketbol, masa tenisi, şiir, halk oyunu, resim gibi pek çok dalda ter döken gençlere ödüllerini ise, Sincan Kaymakamı Salim Demir, Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna , Sincan İlçe Milli Eğitim Müdürü Adem Solmaz takdim etti.

Daha sağlıklı daha bilinçli ve daha kültürlü bir nesil için düzenlenen bu yarışmaların devamını temenni eden Sincan Belediye Başkanı Doç. Dr. Mustafa Tuna, "Sporun gençlerimizin sağlıklı gelişimi üzerinde olumlu etkisi malumdur. Bu yüzden özellikle geleceğin büyükleri olan evlatlarımızın sporla büyümelerini her zaman olduğu gibi desteklemeye devam edeceğiz. Organizasyonda emeği geçen herkese teşekkür ediyor, gençlerimiz de kutluyorum" dedi. - ANKARA
Kaynak: İHA
Mustafa Tuna , Milli Eğitim Müdürlüğü , Sincan , Yerel