Sincan'dan Çiçek Kokuları Yükseliyor

Modern ve çağdaş görünümü ile Ankara’nın gözde ilçelerinin başında gelen Sincan’ın güzelliğine, kadife çiçekleri eşlik ediyor.

21.07.2017 10:14Sincan'dan Çiçek Kokuları Yükseliyor
Modern ve çağdaş görünümü ile Ankara'nın gözde ilçelerinin başında gelen Sincan'ın güzelliğine, kadife çiçekleri eşlik ediyor. Bahar başında laleler yaz başında ise güller ile donatılan ilçe bu kez de kadife çiçekleri ile bezendi.

Şehrin estetiği için birçok uygulamayı hayata geçiren Sincan Belediyesi, gerçekleştirdiği peyzaj düzenlemeleriyle Sincan'ı çiçek bahçesine dönüştürüyor. Her mevsim şehri çiçeklerle donatan Sincan Belediyesi, yaz aylarının sıcaklığını yansıtan bir milyonun üzerinde mevsimlik çiçeği toprakla buluşturuyor. Başta Lale Meydanı olmak üzere Sincan'daki parklara, bahçelere, yol kenarlarına ve kavşaklara dikilen çiçekler, Sincan'a güzellik katmakla kalmıyor aynı zamanda hoş kokuları ve güzel renkleri ile de vatandaşın büyük beğenisini topluyor.

İlçe genelini süsleyen 1 milyon 200 bin çiçek, en güzel fotoğraflar için de görkemli bir dekor oluşturuyor. Yaz sıcağından bunalıp park ve bahçelere akın eden vatandaşlar, mis gibi kokusunun yanı sıra görüntüsüyle de beğeni toplayan çiçekler arasında keyifli saatler geçiriyor.

Sincan'ı yeşil alanlarla ve çiçeklerle donatmak adına çalışmalara aralıksız devam ettiklerini belirten Sincan Belediye Başkanı Mustafa Tuna, "800 bin kadife, 200 bin kozmos ve 200 bin zinya ile şehrimizin sokaklarına güzellik kattık. Daha yeşil ve çiçek bahçesi gibi bir Sincan için çalışmaya devam edeceğiz" dedi. - ANKARA

Sincan, Yerel

Kaynak: İHA

18.10.2019 11:34:33