Haber, Son Dakika, Haberler

Sinop: AK Parti Sinop İl Başkanı Göreve Başladı

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezi Tarafından Sinop İl Başkanlığı'na Atanan Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, Soygun ve Vurgunla, Kul ve Yetim Hakkını Gasp Edenlerin Başına AK Parti'nin Ampulünü Balyoz Gibi İndireceğini Söyledi.

25.09.2006 10:01 | Son Güncelleme: 25.09.2006 10:01
Sinop: AK Parti Sinop İl Başkanı Göreve Başladı
Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Genel Merkezi tarafından Sinop İl Başkanlığı'na atanan Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, soygun ve vurgunla, kul ve yetim hakkını gasp edenlerin başına AK Parti'nin ampulünü balyoz gibi indireceğini söyledi.

Geçen ay yönetim kuruluyla birlikte görevinden istifa eden AK Parti Sinop İl Başkanı Dursun Demirel'in yerine AK Parti Genel Merkezi tarafından atanan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Abdurrahman Dodurgalı, üniversitedeki görevinden emekliliğini isteyerek ayrılmasının ardından Sinop'taki yeni görevine başladı. Soygun ve vurguna asla taviz verilmeyeceğini belirten Dodurgalı, "Benim ilkem şudur. Soyguna, vurguna, kul hakkına, yetim hakkına karışılmışsa, AK Partı'nin ampulü AK Parti balyozu olarak bu kişilerin tepesine inecektir. Bunun kesin garantisini size ve vatandaşlarımıza veriyorum. Açık söylüyorum ben bu şartla gönderildim. Böyle bir şartla yüzkarası olmayan herkesle çalışabilirim" dedi.

Takiyyeden nefret ettiğini kaydeden Prof. Dr. Dodurgalı, "Bende netlik göreceksiniz. Hayatımda en nefret ettiğim kelime dini anlamda kullanılan takkiyye kelimesidir. Hiçbir şeyi gizlemem, arka plana atmam. Bunun tersini düşünenleri kendime hakaret etmiş kabul ederim" diye konuştu.

AK Parti'den önümüzdeki genel seçimlerde milletvekili adayı olup olmayacağı konusunda kendisine yöneltilen sorulara temkinli yaklaşan Dodurgalı, "Milletvekilliği konusunda şimdilik bir şey söylemeyeceğim. Ben, Tayyip Erdoğan ile ve parti üst düzeyde görev yapan arkadaşlarımızla milletvekilliği gibi pazarlık içerisinde olacak bir adam değilim. Böyle anlaşılacak her cümleyi tekzip ederim. Politik olarak burada bulunmanın herkes için belki bir hedefi, bir ideali olur. Ama kesinlikle takiyye yok. Onun için 'hayır böyle bir şey yok' diyecek durumda da değilim" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Politika ››Sinop: AK Parti Sinop İl Başkanı Göreve Başladı - Haberler