Haber, Son Dakika, Haberler

PKK'dan hain pusu! Şırnak'ta AK Parti'li Başkana Evinin Önünde Silahlı Saldırı Düzenlendi

Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinin Belediye Başkanı AK Parti'li Cevher Benek, seçim sonuçlarını takip ettikten sonra evine gittiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmadı.

25.06.2018 14:17 | Son Güncelleme: 25.06.2018 15:04

Şırnak AK Parti'li başkana evinin önünde silahlı saldırıAK Parti'li başkana evinin önünde silahlı saldırı

Uludere ilçesine bağlı Hilal beldesinin Belediye Başkanı AK Parti'li Cevher Benek, seçim sonuçlarını takip ettikten sonra evine gittiği sırada silahlı saldırıya uğradı. Korumalarının karşılık vermesi üzerine çıkan çatışmada ölen ya da yaralanan olmazken, kaçan ve PKK'lı teröristler olduğu değerlendirilen saldırganları yakalamak için bölgede geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

KARANLIKTAN FAYDALANIP KAÇTILAR

Uludere'nin Hilal beldesi Belediye Başkanı Cevher Benek ve beraberindeki bir grup partili, seçim sonuçlarını takip etmek üzere parti binasında toplandı. Seçim sonuçlarının ardından Benek ve beraberindekiler, saat 02.30 sıralarında binadan çıktı. Benek, evine gittiği sırada silhalı bir grubun saldırısına uğradı. Benek'in korumalarının anında karşılık vermesi üzerine çatışma çıktı. Sayısı henüz tam belirlenemeyen saldırganlar karanlıktan faydalanıp kaçarken, olayda ölen ya da yaralanan olmadı. Bölgede hava destekli geniş kapsamlı operasyon başlatıldı.

Cevher Benek.

Belediye Başkanı Cevher Benek, olaydan sonra yaptığı açıklamada, saldıranların PKK'lı teröristler olduğunu belirterek, Ölü ya da yaralı yok. Bölücü PKK terör örgütü bu bölgede yıllardır başaramadığını her zamanki gibi baskı ve tehditle başarabilmek için bu suikastı bana yaptı" dedi.

PKK’dan hain pusu! Şırnak’ta AK Parti’li Başkana Evinin Önünde Silahlı Saldırı Düzenlendi

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››PKK'dan hain pusu! Şırnak'ta AK Parti'li Başkana Evinin Önünde Silahlı Saldırı Düzenlendi - Haberler