Haber, Son Dakika, Haberler

Şırnak Saldırıya Uğrayan Belediye Başkanı Hdp'li Vekil Hedef Gösterdi

Saldırıya uğrayan belediye başkanı: HDP'li vekil hedef gösterdiŞIRNAK'ın Uludere ilçesi Hilal Beldesi'nde, 24 Haziran günü seçim sonuçlarını takip eden Hilal Belde Belediye Başkanı Cevher Benek, gece saatlerinde evinin önünde kendisine düzenlenen saldırı girişimi ile ilgili HDP'den...

29.06.2018 10:32 | Son Güncelleme: 29.06.2018 10:32
Saldırıya uğrayan belediye başkanı: HDP'li vekil hedef gösterdi

ŞIRNAK'ın Uludere ilçesi Hilal Beldesi'nde, 24 Haziran günü seçim sonuçlarını takip eden Hilal Belde Belediye Başkanı Cevher Benek, gece saatlerinde evinin önünde kendisine düzenlenen saldırı girişimi ile ilgili HDP'den milletvekili seçilen Hasan Özgüneş'i sorumlu tuttu. Benek, HDP'li Özgüneş'in PKK'nın televizyon kanallarına bağlanarak kendisini hedef gösterdiğini iddia etti.

AK Parti'den Şırnak milletvekili seçilen Rızgin Birlik, Hilal Beldesi'nde PKK'lı teröristler tarafından silahlı saldırıya uğrayan Hilal Belde Belediye Başkanı AK Parti'li Cevher Benek'i evinde ziyaret etti. Benek'e geçmiş olsun dileklerini ileten Birlik, Kürtçe yaptığı konuşmada, "Sana yapılan saldırı bize yapılmıştır. Kardeşliğimizi kimse bozamaz. Birkaç çapulcunun yaptığı bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bölgemizde yıllardır kanla beslenen hiç kimse, emeline ulaşamayacaktır. Baskı ve tehditler bizi yıldırmayacaktır" dedi.

AK Partili Birlik ve beraberindekiler, daha sonra silahlı saldırının yapıldığı yerde incelemede bulundu. Saldırıya uğrayan Hilal Belde Belediye Başkanı Benek de, o gün yaşanan olayı anlatırken, "24 Haziran'da seçim sonuçlarını takip ederken AK Parti Belde Başkanlığımızdan korumalar ile birlikte eve geldim. Gece 12.30 sıralarında HDP Milletvekili Hasan Özgüneş, Sterk Tv, PKK'nın yayın organı olan medyası vardır. Onları arayarak benim ailemi tehdit etti, hedef gösterdi. Edebilir de, zaten yıllardır örgütün hedefindeyiz. 2016 gene bombalı saldırıya uğramıştım. Ben buraya geldim, oradan bana ateş etti. Ateş ederken zaten mermi izleri bellidir. Olay yeri inceleme yerine geldi. Herhangi bir yaralanma, öldürme olayı olmadı. Gece olduğu için biz buradan oraya gidene kadar korumalar da ateşe karşılık verirken, karanlıktan yararlanarak mahallenin içinden kaçıp gittiler. Biz bunları bulamadık. Asker, polis araştırmaya devam ediyor" diye konuştu.

AK Parti Şırnak İl Başkanı İbrahim Halil Erkan ise, faillerin en kısa sürede yakalanarak, yargı önüne çıkarılması gerektiğini belirterek, "Bizim zaferimizi hazmedemeyenler, kardeşliğimizi bozamayacaktır. Bu kişiler hiçbir zaman toplumda değer görmeyecektir. Yaşanan hadise üzücü bir hadisedir. Memleketimizin demokratik gelişimine halel getirecek bir gelişmedir. Bizim temennimiz o ki hem seçimlerin, hem de buradaki her türlü siyasal olayların sükunet ve anlayış içerisinde yürümesidir"diye konuştu. Şırnak Saldırıya Uğrayan Belediye Başkanı Hdp’li Vekil Hedef Gösterdi

Kaynak: DHA

Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Güncel ››Şırnak Saldırıya Uğrayan Belediye Başkanı Hdp'li Vekil Hedef Gösterdi - Haberler