17 Nisan 2018, 19:03

Sivas Kalesi'nin Yamacında 15 Metrelik Çukur Oluştu

Tarihi Sivas Kalesi'nin yamacındaki çökme sonucu yaklaşık 2 metre genişliğinde ve 15 metre derinliğinde çukur oluştu. Çukuru gören çevredeki vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

Sivas'ta tarihi Sivas Kalesi yamacındaki çökme sonucu yaklaşık 2 metre genişliğinde, 15 metre derinliğinde çukur oluştu.

KALENİN YAMACINDA 15 METRELİK ÇUKUR OLUŞTU

Olay, saat 17.00 sıralarında Kaleardı Mahallesi'nde bulunan tarihi Sivas Kalesi yamacında meydana geldi. Vatandaşların kaleye çıkarken kullandığı yol üzerinde bulunan kale yamacında bilinmeyen bir nedenden çökme meydana geldi. Çökme sonrası yaklaşık 2 metre genişliğinde, 15 metre derinliğinde çukur oluştu. Çukuru gören çevredeki vatandaşlar şaşkınlıklarını gizleyemedi.

"İÇİNDE NE VAR BİLMİYORUZ"

Mehmet Delibaş olay sırasında bölgeden geçtiğini belirterek, "Motosikletle kaleden aşağı doğru iniyordum. Daha sonra bir ses duydum. Yamaca doğru çıktım. Bir baktım burası çökmüş. Polise ve belediyeye haber verdik. Gelip bakacaklar. 15 metre derinliğinde var. İçinde ne var bilmiyoruz" dedi.

ARKEOLOGLAR ÇUKURLA İLGİLİ ÇALIŞMA BAŞLATTI

Bölgeye gelen zabıta ekipleri güvenlik önlemi aldı. Sivas Anıtlar Kurulu uzmanları ve arkeologların yarın çukurla ilgili çalışma yapacağı öğrenildi.

Sivas
17 Nisan 2018 Salı 19:03YORUMLAR (9)
İZLEYİCİ : vallaha saolsun belediye baskani nerde tarihi yerler var hep el atti kale etrafi duzenleme yok halifelik mezarli yok mevlana tuneli nerde tarihi yerler var elden gecio masallah
OZKAN : Kalede 7 ayri gizli tunel var 1 ini buldular sagolsun orda yol yaparken yol bahane goturen goturdu malzemeyi arka kisimlar zaten sit alani aksam 7 oldunmu millet calismaya basliyor simdi o tunel zaten belli oldu el altintan cookkk malzeme kacar cookk
TR: ufolar yapmıştır :))
LAZUTLAR: Bizde öyle çukur olsa hemen doldururlar.
HASRET: metan gazi tehlikesi olabilir