Sivas'ta Okul Müdürleri Toplantısı

Sivas'ta okul müdürleri istişare toplantısı yapıldı.

13.10.2017 17:45 Sivas'ta Okul Müdürleri Toplantısı
Sivas'ta okul müdürleri istişare toplantısı yapıldı.

il Milli Eğitim Müdürlüğünden yapılan yazılı açıkalmaya göre, Ticaret ve Sanayi Odası konferans salonunda düzenlenen programda konuşan Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürü Doç. Dr. Semih Aktekin, öğretmenlerin kendilerini geliştirecek bu toplantılara katılmalarının önemli olduğunu belirtti.

Öğretmenlerin hayatta her meslek gurubunda iş yapacak çocukları yetiştirdiklerini vurgulayan Aktekin, "Biz, çocuklarımızı iyi birer insan olmaları için yetiştiriyoruz. Çocuğumuzu iyi insan olarak yetiştirmekten sorumluyuz. İyi kitap okuyan, okuduğunu anlayan, 4 işlemle, matematikle arası iyi olan her sınavda başarılı olur. Dolayısıyla bunları velilere hissettirmemiz lazım. Bunları da velilere hissettirecek olan sizsiniz. Okullarımızı, rahat, huzur dolu ortamlara çevirmemiz lazım." ifadelerini kullandı.

İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Altınsoy da Milli Eğitim Bakanlığı'nın Türkiye'nin en büyük kamu kuruluşu olduğunu kaydetti.

Bu kapsamda gerçekleştirilecek istişare toplantısının çok önemli olduğunu belirten Altınsoy, toplantıya katılanlara teşekkür etti.

Mustafa Altınsoy, Semih Aktekin, Sivas, Politika, Güncel

Kaynak: AA