27.01.2014 13:30

Sivas'ta Yolcu Otobüsünün Şarampole Devrilmesi

Sivas

Yıldızeli ilçesindeki kazada yaralanan 2'si çocuk 4 kişinin tedavisi Yozgat Devlet Hastanesi'nde sürüyor Yaralılardan Fuat Akyol: "Kaza sonrası yaralılar etrafa saçıldı.

Yıldızeli ilçesinde yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu 9 kişinin öldüğü kazada yaralananlardan 2'si çocuk 4 kişinin tedavisi Yozgat Devlet Hastanesi'nde devam ediyor.

Yozgat Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde tedavi edilen yaralılardan Eyüp Tekin (3), Ebru Tekin (11), Fuat Akyol (28) ve Şehabettin Tekin'in (49) sağlık durumlarının iyi olduğu bildirildi.

Yaralılardan Fuat Akyol, gazetecilere yaptığı açıklamada, kaza anında uyuduğunu ifade ederek, "Kaza sonrası yaralılar etrafa saçıldı. Can acısıyla feryat edenler, kolu, bacağı kopanlar... Mahşer yeri gibi bir görüntü vardı" dedi.

Otobüsün, kazadan yarım saat önce Sivas'tan yolcu aldığını anlatan Akyol, "Otobüs, Sivas'tan yolcu aldı, yarım saat sonra herkes uyumuştu. Sonra bir baktım dışarıdayım, kaza olmuş. Yollar buzluydu, yaralılar çoktu, ölenler vardı. Ambulans aradık gelmedi hemen, belki yarım saat bekledik. Yaralıların hepsi bir yerdeydi, kolu, bacağı kesilenler... Ben otobüse girip, yaralıları çekecektim, yapamadım. Sonradan farkına vardım, kolum yaralı. Yola çıktım, sivil bir aracı durdurdum, kaza olduğunu söyledim. 4 kişiyle hastaneye gittik o araçla. Diğerleri orada kaldı, sonra ambulanslar gelip, yaralıları aldı."

Sivas'ın Yıldızeli ilçesinde yolcu otobüsünün şarampole devrilmesi sonucu 9 kişi ölmüş, 38 kişi yaralanmıştı. - Yozgat
Kaynak: AA
Yıldızeli, Yozgat, Sivas, Eyüp, Politika, Güncel