Suriye Milli Ordusu askerleri Münbiç'in sıfır noktasına ulaştı

Suriye'de güvenli bölge oluşturmak amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı kapsamında Suriye Milli Ordusu askerleri, Münbiç'in sıfır noktasına kadar ulaştı. Bölgeye takviye güç de gönderildi.

17.10.2019 17:10

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) ve Suriye Milli Ordusu (SMO), Fırat'ın doğusunda terör örgütü YPG/PKK tarafından oluşturulmak istenen terör koridorunu bertaraf etmek, bölgede huzur ve barışı sağlamak amacıyla başlattığı Barış Pınarı Harekatı 9. gününde planlandığı gibi devam ediyor.

SMO ASKERLERİ MÜNBİÇ'iN SIFIR NOKTASINA GELDİ

Harekat kapsamında Rasulayn ve Tel Abyad'ı YPG/PKK'lı teröristlerden temizlenmesinin ardından Suriye Milli Ordusu, Münbiç'e doğru ilerliyordu. SMO askerleri Münbiç'in sıfır noktasına kadar geldi. Sıfır noktasına gelen SMO askerlerine takviye güç de gönderildi.

HAREKAT DEVAM EDİYOR

Türkiye'nin güney sınırında oluşturulmaya çalışılan terör koridorunu yok etmek, bölgeye barış ve huzur getirmek amacıyla başlatılan Barış Pınarı Harekatı, Türkiye'nin uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyinin terörle mücadeleye yönelik kararları ile BM sözleşmesinin 51'inci maddesinde yer alan meşru müdafaa hakkı çerçevesinde devam ediyor.

Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 673 oldu. TSK'ya aitl ateş destek unsurları da terör örgütüne ait mühimmat depolarını vurmaya devam ediyor. Türk Silahlı Kuvvetleri unsurlarına teslim olan terörist sayısı 40'ı geçti. Suriye'nin Rakka ve Tabga bölgelerinde terör örgütü YPG/PKK'nın zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği belirlendi.

TESLİM OLAN TERÖRİSTLER 40'I GEÇTİ

Barış Pınarı Harekatı, terör örgütünde moral bozukluğu ve çözülmeye neden oldu. Rakka ve Tabga bölgelerinde örgütün zorla silah altına aldığı 600'e yakın teröristin firar ettiği tespit edilirken, Silahlı Kuvvetleri unsurlarına teslim olan terörist sayısı da 40'ı geçti.

Öte yandan terör örgütü PKK-YPG'nin, Haseke'de eylem yaptırarak, "DAEŞ geri döndü" algısı oluşturmaya çalıştığı belirtiliyor.

ETKİSİZ HALE GETİRİLEN TERÖRİST SAYISI 673'E ÇIKTI

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan son açıklamada, Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısının 673'e yükseldiği bildirildi.

Bakanlığın Twitter hesabından yapılan paylaşımda, şunlar kaydedildi:

"Fırat'ın doğusunda devam eden Barış Pınarı Harekatı'nda etkisiz hale getirilen PKK/YPG'li terörist sayısı toplam 673 oldu."

Suriye Milli Ordusu askerleri Münbiç'in sıfır noktasına ulaştı

Barış Pınarı Harekatı, Suriye Milli Ordusu, Münbiç, TSK, 3. Sayfa, Dünya

Kaynak: İHA

YORUMLAR(11)
CAN SNOW:batı kucağımızdaki tencereyi almadan bize içinden bir kaşık yemek vermez bakalım ne gibi büyük zararlar göreceğiz ilerde
CCC:Bir yanda ESAT bir yanda EL NUSRALI milli suriye ordusu bunları destekleyen ülkeler bir yanda anlaşan devletler bu topraklar hangi devletin
DELİKANLI:Amerika rusya suriye türkiye anlaşıp iran servis dışı kalacak. Bu anlaşmada hem trupa hemde bizim hükümete yarıcak. Savaş kötü ne olursada bitmesi iyi oldu ama teröristler geri çekilip beklicekler belkide bitirilebilirdi. Amerika nın derdi onları korumaktu zaten.
HANİ ESAD:Hani Esad girdi idi Mengüç e?
BAKLAVACİ REİS:Korkak MSO tekbasina giremiyon dimi türkaskeri bekliyon gelsin temizlesin sizin icin yok öyle hazirakonmak girinde kendiniz temizleyon
ADEMOĞLU:bilmeden yazma onlar bizim askerlerin emrindedir bilmeden konuşmayın
HACI HÜSRAN:"Amanyyy bindik bir alamete gidiyoz kıyamete" Türkiye min şu düştüğü hale bak, sırtımızı SMO vermişiz
OSMAN K:Gel o zaman sen savaş .
KIBRIS GAZISI:suriye devletinin askerleri ile smo´bagli askerler birbirene büyük bir kin duyuyor münbicte bir catismaya girerlermi girerlerse bizim askerimiz zarar görürmü veya müdahil olurmu gercekte suriyede ne oldugunu kim biliyor bizim askerimizin ülkemizin üzerine oynanan oyunlarin üstesinden gelmeyi Allah nasip etsin askerimizi korusun sag salim ailelerine kavustursun
INSAN:Çözum bumu peki Oldurmek olmekmi?
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
18.10.2019 15:22:55