Soğuk Kış Günlerinde Mont ve Botlarına Kavuştular

Erzurum'da, Yakutiye Belediyesi ile AK Parti İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen "Sevgi Yolu Projesi" kapsamında yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi öğrenciye mont ve bot yardımı yapıldı.

20.12.2016 14:47 | Son Güncelleme: 20.12.2016 14:47Soğuk Kış Günlerinde Mont ve Botlarına Kavuştular
'da, Yakutiye Belediyesi ile AK Parti İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanlığı işbirliğinde gerçekleştirilen "Sevgi Yolu Projesi" kapsamında yaklaşık 200 ihtiyaç sahibi öğrenciye mont ve bot yardımı yapıldı.

Yakutiye Belediye Başkanı Ali Korkut ve AK Parti İl Kadın Kolları Sosyal Politikalar Başkanı Esra Kaplanoğlu, Cumhuriyet Caddesi'ndeki bir mağazaya gelen öğrencilere, beğendikleri mont ve botları giydirdi.

Korkut, gazetecilere yaptığı açıklamada, yaklaşık 200 öğrencinin ısınması için karınca kararınca çaba gösterdiklerini söyledi.

Çocukları mağazaya getirerek beğendikleri mont ve botlar hediye ettiklerini belirten Korkut, şöyle konuştu:

"Soğukların sıfırın altında 35 dereceye kadar düştüğü Erzurum'da, kışlık giyimi olmayan çocuklarımıza destek olduk. Onların önce gönüllerini, inşallah sonra da ayaklarını ve kendilerini ısıtmışızdır. Projenin mimarı AK Partili kadınlara teşekkür ediyorum. Böyle güzel bir projede yer almak güzeldi."

Kaplanoğlu da projenin parti genel merkezinin isteğiyle gerçekleştiğini aktardı.

İlk başta 35 öğrenciyi giydirmeyi hedeflediklerini belirten Kaplanoğlu, "Başkanımız Ali Korkut'a gittik, o da 35 az olur, biz de katkı yapalım dedi ve yaklaşık 200 çocuğumuzu giydirdik. İçlerini ısıtır inşallah. Çocuklar çok sevindi, biz de doğru bir şey yapmaktan dolayı kendimizi iyi hissettik." şeklinde konuştu.

Yakutiye Belediyesi, Ali Korkut, AK Parti, Erzurum, Politika, Güncel

Kaynak: AA

28.02.2020 12:59:12