Gizemi çözülemeyen olay! Bu sudan içen kuşlar ölüyor

Tokat'ın Niksar ilçesinde ormanlık alandaki su kaynağı çevresinde sürekli kuş ölümlerinin görülmesi dikkat çekiyor. Bölge halkı yaşanan kuş ölümleri nedeniyle "Kuş geçmez" adını koyduğu gözenin araştırılmasını istiyor.

07.07.2020 18:00 | Son Güncelleme: 07.07.2020 23:37

Niksar ilçesine bağlı Eryaba köyü ormanlık alanında bulunan su kaynağı çevresinde yıllardan beri kuş ölümleri görülüyor. Kabarcıklar çıkmasına rağmen sıcaklığı normal olan gözeye bölge halkı yaşanan kuş ölümleri nedeniyle "Kuş geçmez" adını koydu.

"BURANIN ARAŞTIRILMASINI İSTİYORUZ"

Eryaba Köyü Muhtarı Şerif Sözen (63), "Biz buraya kuş geçmez suyu diyoruz. Buranın üzerinden uçan kuşlar, buraya indiği zaman suyundan mı içiyor artık bilemiyoruz, geri kalkamıyor, ölüyor. Bazı vatandaşlarımız da buradan yaraları ve cilt rahatsızlıkları için su alıyor. Bazen de bizden isteyenlere gönderiyoruz. Ben 63 yaşındayım bu su böyle, benden önce de böyleymiş. Burada kuşu öldüren su bizi de öldürür. Buranın araştırılmasını istiyoruz" dedi.

Son dakika! 'Bu suya gelen kuşlar ölüyor'

"SU KAYNIYOR AMA SICAK DEĞİL"

Eryaba köyünde yaşayan Taşkın Atakır (20) ise, "Bu su cilt hastalıklarına iyi geliyor. Su bu şekilde kaynıyor ama aksine soğuk veya sıcak değildir. Artık hayvanlar suyun kokusundan ya da içtiğinden midir bilemiyoruz ama burada kuşlar ölüyor" diye konuştu.

Son dakika! 'Bu suya gelen kuşlar ölüyor'
Gizemi çözülemeyen olay! Bu sudan içen kuşlar ölüyor

Kaynak: DHA

Etiketler: Niksar, Yaşam, Haber
Yorumlar (9)
PELERİNLİ: Cin çukuru imansız kuşların başına musubet olsun diye yeraltından gelen SÜLFÜR GAZ CİNİ o.
DRİLİNG MANAGER: Gaz var altında gaz. . . gaz yukarıya çıkıyor ve balocuk oluşuyor. H2s gazı vardır belki. .
MURAT: Sırf ilgi çekmek amaç hayvanlara yazık oluyor
Haberler››Yaşam››Gizemi çözülemeyen olay! Bu sudan içen kuşlar ölüyor - Haberler