Son Dakika: Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'den sürpriz istifa kararı

Son dakika: Azerbaycan ile Ermenistan arasında yaşanan gerilim tırmanırken Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov istifa etti. Cumhurbaşkanı İlham Aliyev dün yaptığı açıklamada, Memmedyarov'u sert bir dille eleştirmişti.

16.07.2020 14:33 | Son Güncelleme: 16.07.2020 16:38

Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov görevinden istifa etti. Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dün yaptığı konuşmada Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u eleştirmiş, Memmedyarov'un karışıklık olduğu zaman ortaya çıkmadığını ve Ermenistan'a dair mevzularla ilgilenmede zayıf kaldığını belirtmişti.

Elmar Memmedyarov, son olarak Rus mevkidaşı Sergey Lavrov'la Tovuz bölgesindeki çatışmaları görüşmüştü.

ALİYEV SERT ÇIKMIŞTI

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Ermenistan ile sınırda gerilim başladığında makamında bulamadığı Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'u sert dille eleştirdi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, dünkü Bakanlar Kurulu toplantısında, "Dışişleri ne yapıyordu? Neredeydi? 12 Temmuz'daki olaydan sonra hepimiz makamımızdaydık. Başbakan makamındaydı, ben sabaha kadar makamımdaydım. Savunma Bakanı, Genelkurmay Başkanı, Devlet Güvenlik Servisi Başkanı, İçişleri Bakanı, Dış İstihbarat Servisi Başkanı, Güvenlik Konseyi Başkanı makamındaydı. Ama Dışişleri Bakanı'nı bulamadım. Yerini Başbakan Ali Asadov'a sordum" ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Ermenistan ile savaş çanları çalarken Azerbaycan Dışişleri Bakanı istifa etti
Dışişleri Bakanı Elmar Mammadyarov
Son Dakika: Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov’den sürpriz istifa kararı
Yorumlar (56)
SİLAH TÜCCARLARI: Silah tüccarları iş başında. Şimdi iki ülkede tank uçak silah alımlarını artıracak.
AHMET MUTLU: Bu aliyev diktatör değilmi babası ermenilerle ruslarla birlikte olup rahmetli elçibeyi indirmemişlermiydi bu ülkeyi savunacak ne olduğu belirsiz
VATANDAŞ: devreye BM sokulmalı kim artık savaş yükü kaldıramaz dağlık bölgesi için kıbrıs benzeri bişeyler yapılabilir
Haberler››Dünya››Son Dakika: Azerbaycan Dışişleri Bakanı Elmar Memmedyarov'den sürpriz istifa kararı - Haberler