Fransa'daki Olaylarda Şu Ana Kadar En Az 135 Kişi Yaralandı

Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yelekliler'in düzenlediği protestolarda şu ana kadar en az 155 kişi yaralandı.

08.12.2018 17:48

Fransa'nın başkenti Paris'te Sarı Yelekler'in düzenlediği protestoya güvenlik güçleri biber gazıyla müdahale etti. Fransa İçişleri Bakanlığı, protestolara 31 bin kişinin katıldığını duyurdu. Burada en az 700 kişi gözaltına alındı. Sarı Yelekliler'in düzenlediği protestolarda şu ana kadar 3'ü polis 155 kişi yaralandı.

POLİS, BİBER GAZIYLA MÜDAHALE ETTİ

Fransız basınında yer alan haberlere göre, Sarı Yelekler başta Paris olmak üzere ülke genelinde akaryakıt zamlarını ve kötüleşen ekonomik koşulları protesto etti. Ülke genelinde 89 bin polisin görevlendirildiği protestolarda polis, Sarı Yelekler'e biber gazıyla müdahale etti.

"MACRON İSTİFA" SLOGANLARI YÜKSELDİ

Champs Elysées Meydan'ında eylemciler "Macron istifa", "Koyun değiliz" şeklinde sloganlar attı. İçişleri Bakanı Christophe Castaner, konuya ilişkin olarak yaptığı açıklamada gün boyunca, geçmiş eylemlere göre, daha yoğun kontrol ve direkt müdahale olacağını ifade etti.

Fransa Cumhurbaşkanı Macron

GÖSTERİLER HOLLANDA VE BELÇİKA'YA DA SIÇRADI

Paris'teki protestolar Hollanda ve Belçika'ya da sıçradı. Hollanda'da Lahey, Amsterdam ve Rotterdam kentlerinde toplanan kalabalık, "Rutte istifa", "Rutte defol git" sloganları attı.

Fransa'daki Olaylarda Şu Ana Kadar En Az 135 Kişi Yaralandı

Fransa, Paris, Güncel

22.10.2019 11:34:08