Sosyal medyada çirkin paylaşımlar yapan 14 yaşındaki çocuk, serbest bırakıldı

Sosyal medya hesaplarından çirkin paylaşımlarla tepki çeken 14 yaşındaki çocuk, polis ekiplerince gözaltına alınmasının ardından sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı. Şahsın Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yanı sıra PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül hakkında da alaycı paylaşımlarda bulunduğu görüldü.

03.07.2020 22:04 | Son Güncelleme: 04.07.2020 20:39

İzmir'in Torbalı ilçesinde, sosyal medya hesaplarından yaptığı alaycı ve ayrıştırıcı paylaşımlarla tepki çeken O.O.Ş, polis ekiplerince gözaltına alındı. O.O.Ş. sevk edildiği adliyede serbest bırakıldı. Şahsın yaptığı paylaşımlarda siyasilerle, dini değerlerle, şehitlerle, hayvanlarla ilgili birçok çirkin paylaşımda bulunduğu görüldü.

SİYASİLERLE İLGİLİ ALAYCI PAYLAŞIMLAR YAPTI

Torbalı ilçesinde oturan O.O.Ş.'nin sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar, kullanıcıların tepkisini topladı. O.O.Ş'nin Mustafa Kemal Atatürk ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yanı sıra 2017 yılında terör örgütü PKK tarafından şehit edilen Eren Bülbül hakkında alaycı paylaşımlarda bulunduğu görüldü. O.O.Ş.'nin ayrıca Şule Çet ve YouTube üzerinden dini değerlerle de alay ettiği ortaya çıktı.

HAYVANLARLA İLGİLİ ÇİRKİN PAYLAŞIM

Yaptığı paylaşımlarla büyük tepki toplayan O.O.Ş.'nin, bir köpeğin fotoğrafını paylaştıktan sonra yazdığı yorumlar da hayvanseverler tarafından büyük tepki topladı. HAYTAP yetkililerinin de O.O.Ş.'den şikayetçi olduğu öğrenildi.

ENGELLİ VATANDAŞLA DA DALGA GEÇTİ

O.O.Ş'nin, ayrıca engelli bir vatandaşla da dalga geçtiği paylaşımlara rastlandı. Paylaşımların ardından İzmir Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele ekipleri ve Torbali İlçesi Emniyet Müdürlüğü ekipleri harekete geçti. Belirlenen adresine düzenlenen operasyonla gözaltına alınan O.O.Ş, sevk edildiği adliyede verdiği ifadenin ardından serbest bırakıldı.

Sosyal medyada çirkin paylaşımlar yapan 14 yaşındaki çocuk, serbest bırakıldı

Kaynak: DHA

Haberler››3. Sayfa››Sosyal medyada çirkin paylaşımlar yapan 14 yaşındaki çocuk, serbest bırakıldı - Haberler