Nihat Özdemir'den harcama limiti sözleri: Gereken artırımlar varsa, bunları da yapacağız

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Nihat Özdemir, federasyonun açıkladığı harcama limitlerinin kulüpler tarafından önceden bilindiğini söyledi. Özdemir ayrıca, harcama limitlerinin artması gereken durumlar olduğunda bunu değerlendireceklerini belirtti.

05.08.2020 18:33 | Son Güncelleme: 05.08.2020 22:25

Medipol Başakşehir'in Danimarka temsilcisi Kopenhag ile oynayacağı UEFA Avrupa Ligi son 16 turu rövanş maçı öncesinde turuncu-lacivertli takımın kamp yaptığı oteli ziyaret eden Nihat Özdemir, AA muhabirine açıklamalarda bulundu.

"GEREKEN ARTIRIMLAR VARSA, ONLARI DA YAPACAĞIZ"

Nihat Özdemir, kulüplerin verdiği rakamlar doğrultusunda harcama limitlerinin belirlendiğinin altını çizerek, şöyle konuştu:

"Bugün zaten Türkiye Futbol Federasyonu yönetimi olarak çok geniş bir açıklama yaptık. Finansal Fair-Play kriterleri konusunda açıklamamızı zaten okuduğunuz zaman bütün kamuoyunun merak ettiği soruların cevapları orada açık ve net olarak belli. Netice olarak onlar bilançolarını verdiler, bizim Finansal Sicil Kurulumuz da onu inceledi ki çok etkili ve bilgili bir kurul. Sonra CEO'ları, hepsi bu rakamları biliyorlardı, onlara sürpriz olmadı. Zaten birçok kulübümüz bugün açıklama yaptı, 'Biz bu rakamları zaten tahmin ediyorduk, hesaplamıştık.' diye. Kulüplerin verdikleri bilgilere göre bu hesaplamaları yaptık ve her takımın harcama limitleri ve bunun yüzde 15 üzeri olan rakamları da kamuoyuna açıkladık. Eğer buralarda bir yanlışlık varsa veya ilave gelir gelirse onu da kurulumuz inceleyecektir. Gereken arttırımları varsa, onları da yapacağız."

Nihat Özdemir’den harcama limiti sözleri: Gereken artırımlar varsa, bunları da yapacağız

Kaynak: AA

Yorumlar (13)
TANER: Ben bir fb.li olarak bein sport u iptal ederek tepkimi dile getirdim darısı diğer üyelerin trt yi de kınıyorum
HASAN HÜSEYİN: KOMEDİDE EN ZİRVE NOKTA BU KOLTUĞA OTURABİLECEK EN SON ADAM NE KADAR BAŞARILI OLDUĞU HER HALİNDEN BELLİ ZORLAMAYLA OLMUYOR NE GÜZEL BİR BAŞARI FORMÜLÜ VAR İSTİFA ETMEK MERAK ETMEYİN KÜÇÜLMEZSİNİZ AKSİNE BÜYÜRSÜNÜZ
FB: 3 Temmuzda Fenere yapılanları ne çabuk unuttun Nihat Özdemir bu Fener düşmanlığı nereden geliyor.
Haberler››Spor››Nihat Özdemir'den harcama limiti sözleri: Gereken artırımlar varsa, bunları da yapacağız - Spor