Son dakika haberleri... BM, dünyada açlığın giderek artmasından dolayı gelecek yıl "gıda zirvesi" düzenleyecek

Son dakika haberi... BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünya genelinde açlığın giderek arttığı uyarısında bulunarak, gelecek sene "gıda güvenliği zirvesi" düzenleyeceğini duyurdu.

Son dakika haberleri... BM, dünyada açlığın giderek artmasından dolayı gelecek yıl
13.07.2020 19:07 | Son Güncelleme: 13.07.2020 20:25

BİRLEŞMİŞ Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri Antonio Guterres, dünya genelinde açlığın giderek arttığı uyarısında bulunarak, gelecek sene "gıda güvenliği zirvesi" düzenleyeceğini duyurdu.

Guterres, "BM Gıda Güvenliği" raporunun ardından yaptığı açıklamada, birçok ülkenin farklı tür ve boyutlarda yetersiz beslenme, bazılarının ise obezite ile karşı karşı karşıya olduğuna dikkati çekti.

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgının ise durumu daha da kötüleştirdiğini ve her geçen gün çok sayıda kişinin açlığa doğru sürüklendiğini belirten Guterres, mevcut eğilimin devam etmesi durumunda 2030'a kadar açlığın ortadan kaldırılması hedefinin mümkün olmayacağını ifade etti.

Gıda sistemlerinin daha sürdürülebilir olması gerektiğini vurgulayan Guterres, bu kapsamda gelecek yıl "Gıda Sistemleri Zirvesi" düzenleyeceğini kaydetti.

Kaynak: AA

Haberler››Güncel››Son dakika haberleri... BM, dünyada açlığın giderek artmasından dolayı gelecek yıl 'gıda zirvesi' düzenleyecek - Haberler