Emre Kılınç'ın imza töreninde G.Saray'dan Mert Hakan göndermesi: Doğruluk önce söz tutmaktır, bu bir karakter meselesi

G.Saray Başkanı Mustafa Cengiz yeni transferleri Emre Kılınç için, "Emre Kılınç sadece bir transfer değil, gelecek kuşaklar için bir söz tutma, bir kişilik abidesi. Bu bir karakter meselesi. Dürüstlük ve doğruluk öncelikle söz tutmaktır. Emre bize bunu gösterdi" dedi. Emre de "Dik duruşumu korudum ve şu an buradayım" ifadelerini kullandı.

12.08.2020 19:51 | Son Güncelleme: 13.08.2020 10:52

Galatasaray Kulübü Başkanı Mustafa Cengiz, yeni transferleri Emre Kılınç'la ilgili yaptığı açıklamada Fenerbahçe'yle anlaşan Mert Hakan Yandaş'a göndermede bulunarak, "Emre Kılınç bence sadece bir transfer değil, gelecek kuşaklar için bir söz tutma, bir kişilik abidesi." dedi.

Galatasaray Kulübü Başkanı Cengiz, Emre Kılınç için Türk Telekom Stadı'nda düzenlenen imza törenine, kulüp ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak, başkan yardımcıları Yusuf Günay ve Kaan Kançal ile birlikte katıldı.

"DOĞRULUK, ÖNCE SÖZ TUTMAKTIR"

Cengiz, kulüp televizyonuna verdiği demeçte, "Emre Kılınç bence sadece bir transfer değil, gelecek kuşaklar için bir söz tutma, bir kişilik abidesi. Bu bir karakter meselesi. İzafidir bu kavram. Dürüstlük ve doğruluk öncelikle söz tutmaktır. Taahhütlerine sadık kalmaktır. Emre bize bunu gösterdi. Kendisine bu bağlamda da Galatasaray için değil Türk sporu adına teşekkür ediyorum. Hoş geldin Emre kardeşim." ifadelerini kullandı.

ABDURRAHİM ALBAYRAK: EMRE'NİN AİLESİNE TEŞEKKÜR EDİYORUM

Sarı-kırmızılı kulübün ikinci başkanı Abdurrahim Albayrak ise "Emre'ye çok teşekkür ediyorum. Emre sağlam durmasaydı, sözünde durmasaydı başkaları gibi... 'Abdurrahim ağabey ben sana öyle bir şey yapar mıyım, Galatasaray'a yapar mıyım?' dedi. Hem camiam hem şahsım adıma Emre'ye çok teşekkür ediyorum. Böyle bir evlat yetiştirdikleri için de Emre'nin ailesine çok teşekkür ediyorum. Evlat böyle yetiştirilir." şeklinde konuştu.

Galatasaray Kulübü Başkan Yardımcısı Yusuf Günay, "Emre Kılınç'ın transferini bir cümleyle şöyle özetleyebiliriz; sevgi parayla ölçülmez." ifadesini kullanırken, bir diğer başkan yardımcısı Kaan Kançal da "Önce karakter olarak çok iyi bir insanı Galatasaray camiasına kazandırdığımızı daha sonra da iyi bir futbolcu kazandırdığımızı düşünüyorum. Hepimiz için hayırlı olsun." değerlendirmesinde bulundu.

EMRE KILINÇ: SADECE DİK DURUŞUMU KORUDUM

Emre Kılınç, Galatasaray'a transfer olduğu için büyük bir onur duyduğunun altını çizerek, şöyle konuştu:

"Başta başkanımıza ve yönetim kurulu üyelerimize, Fatih hocamıza, beni bu kulübe layık gören tüm yetkililerimize çok teşekkür ediyorum. Galatasaray'da olmak, Galatasaray'ın futbolcusu olmak, bu armayı taşımak benim için büyük bir onur ve gurur. Burada olabilmeyi çok istiyordum. Şu an burada Galatasaray formasını taşıdığım için inanılmaz gururluyum. Benim için çok gurur verici bir olay. Buralara gelmemde emeği geçen herkese teşekkür etmek istiyorum.

Bu bir başlangıç. Başlangıç ne kadar güzel oldu. İnşallah benim de Galatasaray'dan ayrılışım kaptanımızın ayrılışı gibi mutlu, güzel bir şekilde olur, tek temennim bu. Ben sadece bir söz vermiştim, Galatasaray'da oynama hayalimden bahsetmiştim. Tek söylediğim buydu. Bunun haricinde pek bir şey yapmam gerekmedi. Süreç beni buralara getirdi. Sadece dik duruşumu korudum ve şu an buradayız. Yönetim, taraftar tarafından da bu kadar seviliyorum. Hepsinden Allah razı olsun." Emre Kılınç’ın imza töreninde G.Saray’dan Mert Hakan göndermesi: Doğruluk önce söz tutmaktır, bu bir karakter meselesi

Kaynak: AA

Yorumlar (16)
BJK55: sezon devam ederken futbolcuları kafala sonra doğruluk, dürüstlük. . . Gelecek sezon hangi takımın kemik yapısını bozmayı düşünüyorsunuz. . .
DOĞRUCU İSMAİL: emre kardeş sezonun ortasında kasımpaşa teklif getirseydi sende kabul edseydin vaatlerin altıda teklif etselerdi sonra gs devreye girseydi sözüm var dermiydin kabul edermiydin
.....: Söz tutmaktan ahlaktan bahsedenler önce siz sözünüzü tutsaydınızda adama söz verdiğiniz tarihte parasını verseydiniz oda size gelseydi. Hem ucuz olsun hem cam kenarı olsun ne güzel istanbul.
Haberler››Spor››Emre Kılınç'ın imza töreninde G.Saray'dan Mert Hakan göndermesi: Doğruluk önce söz tutmaktır, bu bir karakter meselesi - Spor