Fabrika patlamasında hayatını kaybeden 3 kişinin daha ismi belli oldu

Sakarya'nın Hendek ilçesinde havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ölen 3 kişinin daha kimliği belirlendi. Daha önce de iki kişinin kimliği belirlendi. Böylece kimliği belirlenenlerin sayısı 5 yükseldi.

04.07.2020 19:49 | Son Güncelleme: 05.07.2020 18:07

Havai fişek fabrikasında meydana gelen patlamada ölen 3 kişinin daha kimliği belirlendi. Adli Tıp Kurumu'nda yakınlarından alınan DNA örneklerinin karşılaştırılması sonucunda ölen 3 işçinin Muhammet Seyfi Çanakçı, Muhammet Aygün ve Halis Yılmaz olduğu tespit edildi. Daha önce ölen iki kişinin Hava Çelik ve Selahattin Tepeçınar olduğu açıklanmıştı. Böylece toplamda 5 kişinin kimliği belirlenmiş oldu.

DNA ÖRNEKLERİ KARŞILAŞTIRILMASI BEKLENİYORDU

Adli Tıp Kurumu'nda yakınlarından alınan DNA örneklerinin karşılaştırılması sonucunda ölen 3 işçinin Muhammet Seyfi Çanakçı, Muhammet Aygün ve Halis Yılmaz olduğu tespit edildi. Halis Yılmaz'ın babası Muammer Yılmaz, olayın ardından fabrikaya gelmiş, oğlu Halis Yılmaz'ın durumunu öğrenmeye çalışmıştı.

İKİ KİŞİNİN KİMLİĞİ BELİRLENMİŞTİ

Daha önce ölen iki kişinin Hava Çelik ve Selahattin Tepeçınar olduğu açıklanmıştı

Sakarya'da patlamanın meydana geldiği fabrika bölgesine çok sayıda itfaiye, sağlık, AFAD, polis ve jandarma ekibi sevk edilmişti.

Fabrika patlamasında hayatını kaybeden 3 kişinin daha ismi belli oldu

Kaynak: DHA

Yorumlar (2)
KANUN: Havai fişeklerin hiç bir faydası yok, hatta bir çok zararları vardır; o halde havai fişeklerin üretimi ve kullanımı yasaklanmalıdır.
GÜLEN: Fabrikanin sahibi ,sen basini yastiga rahat koyabilecek misin? Bunca can olan isciye oluyo isverene degil siz ofisinizi bile korkutan uzakda yaptirdiniz kac defa patlama oldu hic birseyin önlemini anlmadiniz iscilerin canini düşünmediniz sen asla can vermeezsin bukadar cana sen nasil hrsap vereceksin yazik gunah ha vicdan ya vicdan
Haberler››3. Sayfa››Fabrika patlamasında hayatını kaybeden 3 kişinin daha ismi belli oldu - Haberler