Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın vaka sayısı arttığı için uyardığı iller arasında yer alan Gaziantep'in Islahiye ilçesinde, son 3 günde vaka sayısında yüzde 50 artış oldu.

05.07.2020 14:58 | Son Güncelleme: 06.07.2020 07:58

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde bir hafta hiç vaka görülmemesinin ardından son 3 günde vaka sayısında yüzde 50 artış oldu

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde 8 Nisan'da ilk vakanın görülmesi ile son 3 güne kadar 14 vaka görüldü. Koronavirüs teşhisi ile vefat edenlerin sayısı ise 3'e ulaştı. Yaklaşık bir hafta süre içerisinde hiçbir vaka görülmemesinden sonra son üç günde 8 vaka görüldü. Bundan üç gün önce İslahiye'de görülen toplam vaka sayısı 14 iken, şuan itibari ile koronavirüs salgınına yakalanan kişi sayısı ne yazık ki 22 oldu.

ŞUANDA TOPLAM 490 KİŞİ KARANTİNADA

İslahiye İlçesinde tedbirlere uymayan pozitif bir vaka ile temas kuran 490 kişi çeşitli sebeplerden dolayı karantina altında takibi devam ediyor.

FİLYASYON EKİBİ 24 SAAT ESASLI ÇALIŞIYOR

Tüm uyarılara rağmen tedbiri elden bırakan vatandaşların duyarsızlığı sonucu vaka sayıları artmaya devam ediyor. Vakaların artması Sağlık çalışanlarının işlerini zorlaştırmakla kalmıyor hayati risk taşıyor. Bunların başında gelen İlçe Sağlık Müdürlüğü çalışanlarından oluşan filyasyon ekibi vakanın görüldüğü adrese gidip pozitif ve temaslı kişilerle muhatap olmak zorunda kalıyorlar. Vakanın görüldüğü saate bakılmaksızın ikamete giderek çalışmalarını tamamlıyorlar.

Gaziantep’in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı

Kaynak: İHA

Yorumlar (2)
İSHAK YAHYA: Gerekli tedbirlerin ve cezaların uygulanması gerekiyor. Birilerine göz yumulursa diğerleri de çığrından çıkar. Büyük şehir belediyesi, kurallara uymayan esnaflara da yaptırım için hala neyi bekliyor.
MAMETT: gaziantep de duyarsız insanlar sayesinde vakalar daha da artar turizm şehri olduğundan dolayı gaziantep il sağlık müdürlüğü de test çok zor yapılıyor tahlillerle ve tomografi ile teşhis koyuluyor ve test yapılsa bile en az 3-5 günde sonuç çıkıyor gaziantep e çok ciddi yaptırımlar gelmeli artık
Haberler››Yerel››Gaziantep'in Islahiye ilçesinde son 3 günde vaka sayısı yüzde 50 arttı - Haberler