Kayıp olarak aranan zihinsel engelli kız, ormanlık alanda baygın halde bulundu

Tekirdağ'da zihinsel engelli 17 yaşındaki genç kız, kayıp başvurusu yapıldıktan 23 saat sonra ormanlık alanda dövülmüş halde, baygın olarak bulundu. Olay gününe ait güvenlik kamerası kayıtlarını inceleyen polis, iki kişiyi gözaltına aldı.

02.07.2020 14:42 | Son Güncelleme: 02.07.2020 17:16

Tekirdağ'ın Marmara Ereğlisi ilçesinde, zihinsel engelli M.K.(17), kayıp başvurusu yapıldıktan 23 saat sonra ağaçlık alanda dövülmüş halde, baygın olarak bulundu. Genç kızı bisiklete bindirip, ormanlık alana götürdüğü güvenlik kamerası kayıtlarında belirlenen Hüseyin F.(23) ile babası Mustafa F., gözaltına alındı. Hüseyin F.'nin poliste 15 ayrı suçtan kaydı bulunduğu öğrenildi.

GÜVENLİK KAMERALARI İNCELENDİ

Olay, önceki akşam, Marmara Ereğlisi ilçesinin Dereağzı Mahallesi'nde meydana geldi. Zihinsel engelli genç kız M.K., gece yarısına kadar eve gelmeyince ailesi, polise, kayıp başvurusunda bulundu. Polise ekipleri arama çalışmaları başlatırken, çevredeki güvenlik kameralarını da mercek altına aldı. Polis, görüntülerden M.K.'nin, bir kişinin kullandığı 3 tekerlekli elektrikli bisiklete bindiğini belirledi. Kısa sürede de bisikleti kullanan kişinin Hüseyin F. olduğu tespit edildi. Bunun üzerine polisin ulaştığı bisikletin sahibi de bisikleti komşusu Mustafa F.'ye verdiğini söyledi. Mustaa F., gözaltına alındı. İfadesinde, bisikleti en son oğlu Hüseyin F.'nin kullandığını, daha sonra da İstanbul'a gittiğini söyledi.

ORMANLIK ALANDA BAYGIN BULUNDU

Tüm bu süreçte arama çalışmalarını sürdüren ekipler, M.K.'yi kaybolduktan 23 saat sonra evine 4 kilometre mesafedeki ormanlık alanda baygın olarak bulundu. Sağlık ekiplerinin müdahale ettiği, genç kız, kendine gelir gelmez, "Bana su verin" dedi.

VÜCUDUNDA DARP İZLERİ OLDUĞU BELİRLENDİ

Vücudunda, yüzünde ve bacaklarında darp izleri olduğu belirlenen M.K., ambulansla Tekirdağ Devlet Hastanesi'ne kaldırılarak, tedavi altına alındı.

15 AYRI SUÇ KAYDI VAR

Hüseyin F. de İstanbul polisi tarafından gözaltına alınarak, Marmara Ereğlisi ilçesine getirildi. Hüseyin F.'nin 15 ayrı suç kaydının bulunduğu ortaya çıktı. Sorguları tamamlanan Hüseyin F. ile baba Mustafa F., geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye çıkarıldı. Bu arada şüphelilerin barodan avukat talebinde bulunduğu ancak, avukatların talebi kabul etmediği belirtildi.

Şüphelilerin adliyedeki ifade verme işlemleri, polisin aldığı geniş güvenlik önlemleri altında sürüyor.

Kayıp olarak aranan zihinsel engelli kız, dövülmüş halde baygın olarak bulundu
Kayıp olarak aranan zihinsel engelli kız, dövülmüş halde baygın olarak bulundu
Kayıp olarak aranan zihinsel engelli kız, ormanlık alanda baygın halde bulundu

Kaynak: DHA

Yorumlar (5)
VİCDAN: 15 ayrı suç ve sokaklarda ilginç valla bu hakimler savcılar neye göre kime göre hareket ediyor aklım almıyor
BBB: Güzel ülkemizin geldiği hale bak, bence bir şahısda 3-4 den fazla ayrı suç bulunuyorsa ayağına 24 saat takip cihazı takılmalı, ama bunu meclise getirsen başta içimizdeki sözde özgür düşünceliler yok polis devleti totalite system vs vs diye kampanya başlatır, amerikanın en küçük koyünün muhtarı bile açıklama yapar
ELIF: Anlamam zıhınsel engellı o yasta bır kız neden yalnız anne ve babayada ormak lazım nasıl bukadar rahatsınız?bız erkek cocugunun pesınden kosuyoruz, kı sızınkı hem genc bır kız hemde engellı dıkkat edersenız aksam saatlerıde. ulke bu durumdayken bravo sızlerede. . . .
Haberler››3. Sayfa››Kayıp olarak aranan zihinsel engelli kız, ormanlık alanda baygın halde bulundu - Haberler