Son dakika: Rusya'dan Ayasofya yorumu: Türkiye'nin iç meselesidir

Son dakika: Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, Ankara'nın Ayasofya'yı camiye dönüştürme kararının Türkiye'nin kendi içişleri meselesi olduğunu ifade etti.

13.07.2020 10:13 | Son Güncelleme: 13.07.2020 11:30

Ayasofya'nın camiye dönüştürülmesine Avrupa ülkelerinden tepki gelirken Rusya'dan şaşırtan bir destek geldi. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Verşinin, gazetecilerle yaptığı konuşmada Ayasofya'yla ilgili kararın Türkiye'nin kendi içişleri meselesi olduğunu ve diğer ülkelerin karışma hakkı olmadığını söyledi.

Gazetecilere konuşan Verşinin, Ayasofya'nın ibadete açılması kararıyla ilgili konunun hem Rusya'da hem de dünya ülkelerinde geniş yankı uyandırdığını söyledi.

"İÇİŞLERİNE NE BİZ NE BAŞKALARI KARIŞMALI"

Verşinin, "Genel anlamda biz bunun Türkiye'nin kendi içişleri olduğu düşüncesinden yola çıkıyoruz. Dolayısıyla da içişlerine ne biz ne de başkaları karışmalı" dedi.

Verşinin, yapının dünya kültür ve medeniyeti için taşıdığı öneme de dikkat çekmek istediklerini ifade etti.

Son dakika: Rusya’dan Ayasofya yorumu: Türkiye’nin iç meselesidir
Yorumlar (51)
IBRAHİM: Bir asra yakın hem Ayasofya hem müminler mahsun ve beddua altında bekletildi. Bu günümüzde şükürler olsun
GÖZLEM: Yıllar önce Ayasofya''da tamirat işleri ile uğraşan bir Mustafa usta vardı. ( Allah rahmet eylesin. ) Bana bir gün. Ayasofyanın tamirat işleri böyle kısıtlı bütçelerle yapılamıyor. Buranın bir an önce camii yapılıp Diyanete bağlanması gerekiyor dedi. Diyanet işleri zengin. Bu işlerin altından anca büyük imkanlarla kalkılabilir demişti. Şimdi önünüze gelecek olan faturalara bakın beyler. Tamirat ve dönüşüm işleri yıllarca sürer, namazınızı avlusunda seccadenizde kılarsınız artık.
JSG7548: Ufak at martin kuslarda yesin
0 1
Haberler››Dünya››Son dakika: Rusya'dan Ayasofya yorumu: Türkiye'nin iç meselesidir - Haberler