Rus yetkililer, Suriye'nin başkenti Şam'da Esed ile görüştü

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre Rusya'dan bir grup yetkili, Suriye'nin başkenti Şam'da Beşar Esed ile görüştü. Bu görüşmenin, 22 Ekim'de planlanan Erdoğan-Putin görüşmesi öncesinde gerçekleşmesi dikkat çekti.

19.10.2019 13:46 | Son Güncelleme: 19.10.2019 14:36

Reuters'ın geçtiği haberine göre, Rus yetkililer 'de Esed ile görüştü. Görüşmede Suriye'nin kuzeydoğusunda tansiyonu düşürme konuşuldu. Görüşmenin Erdoğan'ın 22 Ekim'de 'ya gerçekleştireceği ziyaretten önce gerçekleşmesi dikkat çekti.

Rusya Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, Rusya'dan bir grup yetkili, 'da Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed ile görüşme gerçekleştirdi.

Görüşmede Suriye'nin kuzeyindeki tansiyonu düşürmeye ilişkin konuşulduğu belirtildi.

SURİYE'DE MEVCUT DURUM GÖRÜŞÜLDÜ

Açıklamada, "Görüşmede ülkenin kuzeydoğusundaki gerilimlerin ışığında Suriye'de 'mevcut durum' üzerinde duruldu. Bölgede tansiyonu düşürme ve bu alanlarda güvenliği sağlamak için önlemler alınması gerektiği vurgulandı" denildi.

ERDOĞAN 22 EKİM'DE RUSYA'YA GİDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 22 Ekim'de Rusya Federasyonu'na günübirlik ziyarette bulunacak. Soçi kentine gidecek Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Suriye'deki durum hakkında görüşecek.

Rus yetkililer, Suriye'nin başkenti Şam'da Esed ile görüştü

Suriye, Rusya, Şam, Dünya, Güncel


22.11.2019 09:56:19