Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde kullanılacak ilaca üretim ruhsatı verdi

Son dakika: Sağlık Bakanlığı tarafından korona tedavisinde kullanılacağı duyurulan "Favira 200 mg Film Kaplı Tablet" ilacına üretim ruhsatı verildi.

11.07.2020 11:23 | Son Güncelleme: 11.07.2020 14:26

Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde önemli bir adım daha atıldı ve bir ilacın üretimine daha ruhsat verildi.

"İMAL RUHSATI DÜZENLENMİŞTİR"

Konuyla ilgili Sağlık Bakanlığı'ndan şu açıklama yapıldı: "İmal ruhsatını talep ettiğiniz 'Favira 200 mg Film Kaplı Tablet' isimli ürüne ait 10.07.2020 tarih ve 2020/147 numara ile imal ruhsatı düzenlenmiştir. Ruhsat bedelinin tahakkuk ettirilebilmesi amacıyla resmi üst yazı ile Ruhsatlandırma Birimi'ne ait ruhsat bedeli başvuru türü seçilerek başvuru yapılması gerekmektedir. Söz konusu ürünün ruhsat tarih/numarasının yansıtıldığı KÜB/KT örneklerinin pdf biçiminde aynı başvuru ekinde Ruhsatlandırma Birimi'ne sunulması hususunda bilginizi ve gereğini rica ederim."

BAKAN KOCA AÇIKLAMIŞTI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, koronavirüs hastalarının tedavisinde kullanılan Favipiravir isimli ilacın faydalı olduğunu ve her geçen gün kullanımının arttığını belirterek, ilacın artık Türkiye'de de üretileceğinin müjdesini vermişti.

Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde kullanılacak ilaca üretim ruhsatı verdi
Yorumlar (30)
NE YE YARIYOR: Koronayı tedavi eden ilaç bulundu da bizim mi haberimiz olmadı.
NICEA: Korumak için de bir sey bulunsa aşı ilaç hap
AZİZE: Hadi hayorlısı bakalım inşallah tutar ama bu antiviral bir iaç ben virüslere ilaç etki etmez diye biliyorum inşallah koronavirüse etki eder bilinçli kullanmak lazım tedavi olana kadar bırakmamak lazım bir bırakıp bir başlayınca virüs direnç kazanır bir daha etki etmez bende de herpes virüsü var sık sık uçuk oluyordu antiviral ilaçöa iyileşmedi en son brokoli kaynatıp suyunu içtim ve yedim brokoli şifa oldu o kadar pahalı antiviraller fayda etme brokoli iyileştidi beni
Haberler››Güncel››Son Dakika: Sağlık Bakanlığı, korona tedavisinde kullanılacak ilaca üretim ruhsatı verdi - Haberler