Güvenlik korucusunun koronavirüs testi pozitif çıkınca bir köy karantinaya alındı

Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Obalı köyünde görev yapan bir güvenlik korucusunun koronavirüs testi pozitif çıktı. Ardından bazı güvenlik korucuları ve askerlerde de benzer semptomların görülmesi üzerine köy karantinaya alındı.

16.06.2020 17:17 | Son Güncelleme: 16.06.2020 18:13

Siirt'in Baykan ilçesine bağlı Obalı köyünde, koronavirüs belirtileri gösteren güvenlik korucusunun testi pozitif çıktı. Korucunun birlikte nöbet tuttuğu arkadaşları ve askerler izole edilirken, köy de karantinaya alındı.

KÖY KARANTİNAYA ALINDI

İlçeye bağlı Obalı köyünde görev yapan bir güvenlik korucusunun koronavirüs testi, pozitif çıktı. Ardından bazı güvenlik korucuları ve askerlerin de aynı semptomları göstermesi üzerine köy karantinaya alındı. Güvenlik korucuları ve askerlerin de bölgelerinde izolasyon sağlamaları kararlaştırıldı.

VALİLİK'TEN AÇIKLAMA

Siirt Valiliği'nden konuya ilişkin yapılan açıklamada, ilçeye bağlı Tpo- Obalı 1 mevkisinde görev yapan 1 güvenlik korucusunun koronavirüs testinin pozitif çıktığı, bu nedenle beraber nöbet tuttuğu ve kaldığı askerler ile güvenlik korucularının bazılarında da aynı semptomların görülmesi üzerine bu gece 24.00'ten 30 Haziran saat 24.00'e kadar 14 günlük karantina uygulamasına geçilmesine karar verildiğini duyuruldu. Açıklamada, vatandaşların karantina kurallarına uyması ve bir araya gelmemeleri gerektiği belirtildi.

AKGEÇİT KÖYÜ DE KARANTİNAYA ALINMIŞTI

Öte yandan, Siirt'te Şirvan ilçesine bağlı Akgeçit köyü de, 2 kişinin koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından karantina altına alınmıştı.

Güvenlik korucusunun koronavirüs testi pozitif çıkınca bir köy karantinaya alındı

Kaynak: DHA

Etiketler: Baykan, Güncel, Haber
Haberler››Güncel››Güvenlik korucusunun koronavirüs testi pozitif çıkınca bir köy karantinaya alındı - Haberler