20.01.2012 13:40

Sonsuz Sanat "46 – Art Edition"da!

Sonsuz Sanat "46 – Art Edition"da!

46; sanat temalı Ocak – Şubat sayısı "Art Edition"la dünya sanat tarihine tutkulu bir yolculuğa çıktı!

Fotoğraf sanatçısı Mehmet Turgut'un hayat verdiği, okuyucunun, fotoğrafın karanlık soluğunu ensesinde hissetmesini sağlayan fotoğraf kültür dergisi 46; sanat temalı Ocak – Şubat sayısı "Art Edition"la dünya sanat tarihine tutkulu bir yolculuğa çıktı! Bukowski, Freud, Warhol, Picasso, Van Gogh, Nietzsche, Dali gibi dünya sanat tarihinin en önemli figürlerinin; Nur Fettahoğlu, Selma Ergeç, Hakan Gerçek gibi isimlerle hayat bulduğu "46 – Art Edition", 20 Ocak'ta raflarda!

Dünyanın kültür mirasına ve insanlığa unutulmaz eserler veren sanatçıları bir araya getiren "46 – Art Edition"da; Charles Bukowski, Edgar Allan Poe, Friedrich Nietzsche, Sigmund Freud, Andy Warhol, Picasso, Vincent Van Gogh, Salvador Dali, Caravaggio, Edvard Munch, William Blake, Slavoj Zizek, Jan Saudek, Misha Gordin, Diane Arbus, Ansel Kiefer, Damien Hirst, Hieronymus Bosch, Marquis De Sade gibi düşünürler, yazarlar, ressamlar ve fenomen olmuş ikonlar okuyucuyla buluşuyor.

46'nın yeni sayısında; Hakan Gerçek Van Gogh'a, Güray Kip Charles Bukowski'ye, Timur Acar Edgar Alan Poe'ya, Levent Can, Mehmet Turgut, Ali Deniz Uslu ve Mesut Süre Caravaggio'nun "Saint Thomas" tablosuna, Alper Kul Edward Münc'ün "Scream" tablosuna, Nur Fettahoğlu Da Vinci'nin "Lady With an Ermine" tablosuna, Selma Ergeç ise Shakespeare'nin "Ophelia"sına hayat verdi.

Ayrıca, dünya müziğinin öncülerinden Anathema, Buena Vista Social Club, Datarock, Dredg, Iced Earth, Rox, Steve Lukather ve The Cults da, 46'ya konuk oldu.

Daha önceki sürprizlerinden aldığı güçle yoluna devam eden 46'nın, okuyucuları düşsel bir yolculuğa çıkartacak heyecanlı sayısı "46 – Art Edition"; 20 Ocak'ta İstanbul'da, 23 Ocak'ta Anadolu'da raflarda!
Kaynak: Bültenler
Sigmund Freud, Edgar Allan Poe, Vincent Van Gogh, Charles Bukowski, Kültür Sanat