Sorgun Belediyespor'a Destek

Hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor'a iş adamları destek sözü verdi.

07.06.2011 13:57Sorgun Belediyespor'a Destek
Hedefini şampiyonluk olarak belirleyen Bölgesel Amatör Ligi takımlarından Sorgun Belediyespor'a iş adamları destek sözü verdi.

Sorgun Belediye Başkanı Ahmet Şimşek başkanlığında Termal Tesislerde düzenlenen toplantıda, takımın yeni sezondaki hedefleri ve mali durumu masaya yatırıldı.

Toplantıya Kaymakam Levent Kılıç, Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Çakmak, Sorgun Belediyespor Kulüp Başkanı Nihat Künbetli, Antrenör Muammer Pirinçci, yardımcısı İbrahim Sap ile iş adamlarından Soner Bölükbaşı, Salih Çelik, Menderes Kuzan, Yusuf Kutlusoy, Osman Şahan, Sait Hekimoğlu, Şevket Bağcı, Yusuf Altan, Ertuğrul Ateş, Muhsin Ergün, Murat Doğan, Muammer Seyfi, İhsan Şahin, Aslan Şahbaz, Yusuf Şahan, A. Kadir Ekim, Hasan Bulut, Mehmet Bölükbaşı, H. Ömer Büyükgöz, Hüseyin Bozdoğan ve Dursun Doğan katıldı.

Kaymakam Levent Kılıç, burada yaptığı konuşmada, Sorgun'un Yozgat'ın en büyük ilçesi olduğu gibi potansiyelinin de yüksek olduğunu belirterek, "Bu zamana kadar gerek Yüksek Okul binamız için, gerekse Mobese Kamera Sistemi için iş adamalarımızın kapısını çaldık. Bizleri bu zamana kadar hiç boş çevirmediniz" dedi.

Sorgun Belediyespor'un geçtiğimiz sezon mücadele verdiği Bölgesel Amatör Ligi 8'inci sırada bitirip, oynadığı baraj maçını da kazanarak, bu sezon yine aynı ligde mücadeleye devam edeceğini hatırlatan Kaymakam Kılıç, takımın bir üst lige çıkabilmesi için iş adamlarının, ilçe halkının ve taraftarların da desteğine ihtiyaç duyulduğunu kaydetti.

Belediye Başkanı Ahmet Şimşek ise, "Bir takımın başarılı olması için her şeyi para demek değildir. Takıma sahip çıkmak, oyunculara destek verildiğini göstermek, kısacası takımı kucaklamak gerekir. Tabi ki para olmazsa olmaz. Bizlerin bu konuyu kolay aşacağına inanıyorum. Bu sezon güçlü bir kadro kurarak 3. Lige çıkmak istiyorsak bunlar şarttır" diye konuştu.

Sorgun Belediyespor Kulüp Başkanı Nihat Künbetli de artık amatör liglerde yeterince sporcunun yetişmediğini, sürekli dışardan getirilen sporcularla lig mücadelesinin verildiğini anlattı. Künbetli, temmuz ayı içerisinde 8-15 yaş arası Spor Okulunu devreye sokarak, altyapıya yönelik çalışmalara hız vereceklerini bildirdi.

Daha sonra toplantıya katılan iş adamları söz alarak verebilecekleri destekler konusunda katılımcıları bilgilendirdi.

- YOZGAT

Yerel

Kaynak: AA

17.10.2019 05:24:51