Barış Pınarı Harekatı aleyhinde sosyal medyadan paylaşım yapanlara şafak operasyonu

Adana ve Kayseri'de Barış Pınarı Harekatı aleyhinde sosyal medyada paylaşımlarda bulunan terör örgütü yandaşlarına yönelik şafak operasyonunda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

17.10.2019 07:45 | Son Güncelleme: 17.10.2019 09:01

'da ve Kayseri'de Barış Pınarı Harekatı aleyhinde sosyal medyada paylaşımlarda bulunan şahıslara terör propagandası yaptıkları gerekçesiyle şafak operasyonu düzenlendi. Yapılan operasyonda çok sayıda kişi gözaltına alındı.

Adana Cumhuriyet Başsavcılığı, Barış Pınarı Harekatına yönelik sosyal medya hesaplarından kara propaganda yapan, güvenlik güçlerinin itibarını zedelemek için kaynaksız ve yalan paylaşımlarda bulunan, terör örgütü propagandası yapan terör örgütü PKK yandaşları hakkında gözaltı kararı çıkardı.

Adana Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, bu kişilere şafak vakti operasyon düzenlendi. Özel Harekat polislerinin de desteği ile söz konusu şahısların evlerinin kapısı koçbaşıyla kırılarak içeri girildi.

Yapılan operasyon sonucu çok sayıda kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan zanlılarsağlık kontrolleri yapılmak üzere adli tıp birimine gönderildi. Sağlık kontrolleri yapılan şahıslar daha sonra sorgulanmak üzere emniyete götürüldü.

KAYSERİ'DE 1'İ KADIN 6 KİŞİ TUTUKLANDI

Kayseri'de emniyet ekiplerinin düzenlediği operasyonda Suriye'de terör örgütü YPG/PYD terör örgütü içerisinde silahlı olarak faaliyet yürüttüğü belirlenen yabancı uyruklu 1'i kadın 4 kişi ile sosyal medyadan Barış Pınarı Harekatı'na yönelik kara propaganda yapan 2 kişi tutuklandı.

Kayseri Tem Şube Müdürlüğü ekipleri, sosyal medya hesapları üzerinden Türkiye'nin sınırlarının güvenliği için yapılan Barış Pınarı Harekatı operasyonu aleyhinde PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünü destekleyen ve Türkiye Cumhuriyeti Devletini halka karşı kin ve nefrete sürükleyen içerikli paylaşımlar yapan yabancı uyruklu Damoun P. ve Mahmut C.'yi yakalayarak gözaltına aldı.

Kayseri İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ile İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri PKK/KCK-PYD/YPG terör örgütünün eylem ve faaliyetlerinin engellenmesine yönelik yapılan çalışmalarda yabancı uyruklu Ahmet E., İbrahim V., Halid A. ve Sabiha M. 'yi eş zamanlı operasyon ile gözaltına aldı. Gözaltına alınan şahısların Suriye'de YPG/PYD terör örgütü içerisinde silahlı olarak faaliyet yürüttüğü belirlenirken, şahıslar emniyete götürüldü.

ŞIRNAK'TA 1 TERÖRİST ETKİSİZ HALE GETİRİLDİ

Öte yandan, İçişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, iç güvenlik operasyonları kapsamında Şırnak kırsalında İl Jandarma Komutanlığınca gerçekleştirilen operasyonda, 1 PKK'lı terörist silahıyla birlikte etkisiz hale getirildi.

Barış Pınarı Harekatı aleyhinde sosyal medyadan paylaşım yapanlara şafak operasyonu

Barış Pınarı Harekatı, Adana, 3. Sayfa, Güncel

Kaynak: İHA


HABER YORUMLARI
19.01.2020 11:49:20