Haber, Son Dakika, Haberler

Sp'den ABD Büyükelçiliği Önünde 'Film' Eylemi

Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları üyeleri, ABD Büyükelçiliği önünde eylem yaptı.

15.09.2012 14:18 | Son Güncelleme: 15.09.2012 14:18
Sp'den ABD Büyükelçiliği Önünde 'Film' Eylemi
Saadet Partisi (SP) Gençlik Kolları üyeleri, ABD Büyükelçiliği önünde eylem yaptı. SP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Demir, Müslümanlara hakaret eden film nedeniyle akan kanın sorumlusunun ABD olduğunu söyledi.

SP Ankara İl Gençlik Kolları Başkanlığı, İslam dünyasını ayağa kaldıran 'Müslümanların Masumiyeti' adlı filmi protesto etmek için ABD'nin Ankara Büyükelçiliği önünde protesto gösterisi düzenledi. Eylemde sık sık ABD ve İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Fatih Demir, yaptığı basın açıklamasında İslam'ın kutsallarına karşı sürekli hakaret ve tahriklerin özgür ülkesi ABD ve Avrupa'da oyunun son halkası olan "Müslümanların Masumiyeti" filmine karşı tepkilerini dile getirmek için toplandıklarını belirtti. Filmin yapımcılarından birinin Kur'an yakmaya yeltenen Hıristiyan papaz Terry Jones, diğer yapımcı finansörünün ise Yahudi Sam Bacile olduğunu söyleyen Demir, "Bu çirkin filme tepkiler çığ gibi büyürken maalesef bizim hükümetimiz olayı Amerikan gözlüğü ile değerlendirmiştir. Başbakan'ın film ile ilgili yaptığı yüzeysel açıklama ise tamamen renksizdir" dedi.

İslam'ı savaş dini olarak tanıtan filmde Müslümanlara açıkça hakaret edildiğini belirten Demir, şunları kaydetti:

"Yıllardır sürdürülen diyalog çalışmaları ise, İslam'a ve Peygamberine yapılan saygısızlığı azaltmadığını göstermiştir. Aksine artmaktadır. Milyonlarca Müslüman'ın yaşadığı sözde özgürlükler ülkesi ABD'nin kendi vatandaşı olan Müslümanların inançlarına karşı saldırılara engel olmuyor ve Müslümanların din hürriyetlerini garanti altına almayıp 'terörist' gibi gösteriyor. ABD ve Batı ülkeleri yönetimleri, Peygamberimize hakaret edenlere hep yardım ve yataklık yapıyor. Batı ülkelerinin filme karşı sessiz kalması ve bunu ifade özgürlüğüne bağlaması haksız bir tutumdur. ABD'deki bu İslam karşıtı hareket binlerce Müslüman'ı sokağa dökmüştür. Bu da gösteriyor ki, İslam'a ve Hz. Muhammed'e yöneltilen hiçbir hakaret cevapsız kalmayacaktır. Yaşanan kaosun sorumlusu Amerika'dır. Yaşanan bütün zulümlerin sorumlusu Amerika'dır. Akan kanın, gözyaşının sorumlusu Amerika'dır. Amerika, İslam coğrafyasından ve mazlum halklardan ve hatta kendi halkından özür dilemelidir."

Geniş güvenlik önlemlerinin alındığı eylemin ardından grup, sloganlar atarak ABD Büyükelçiliği önünden ayrıldı. - ANKARA

Kaynak: İHA

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› Güncel ››Sp'den ABD Büyükelçiliği Önünde 'Film' Eylemi - Haberler