Sp Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tamer, Ülkedeki Ekomonik Sıkıntıların Nedenini Açıkladı

Saadet Partisi (Sp) Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tamer, Ülkede Son Dönemlerde Yaşanan Ekonomik Sıkıntıların Nedeninin IMF Olduğunu Belirterek, Çözümün Milli Görüşte Olduğunu Söyledi.

17.04.2008 14:44 | Son Güncelleme: 17.04.2008 14:44Sp Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tamer, Ülkedeki Ekomonik Sıkıntıların Nedenini Açıkladı
Saadet Partisi (SP) Merkez İlçe Başkanı Mustafa Tamer, ülkede son dönemlerde yaşanan ekonomik sıkıntıların nedeninin IMF olduğunu belirterek, çözümün milli görüşte olduğunu söyledi.

Parti binasında basın toplantısı düzenleyen Tamer, Mart ayı içinde yapılan araştırmalarda 4 kişilik bir ailenin açlık sınırının 788 YTL, yoksulluk sınırının da 2 bin 24 YTL olarak belirlendiğini söyledi. Buna karşılık hububat ürünlerinde de artışın eklendiğini ve vatandaşların alım gücünün iyice düştüğünü ifade eden Tamer, sıkıntılara IMF'in neden olduğunu belirterek şunları söyledi:

"IMF reçetelerine bel bağlamış hükümet, halkı düşünmeyen sorumsuz uygulamalarından cesaret almaktadır. Bu gün bizi yönetenler çareyi dışarıdan gıda maddesi getirmekte görüyor. Bu nasıl anlayış. Nasıl milli ekonomi, nasıl millet sevgisi anlamak mümkün değil. Oysa son zamanlarda yaşadıkları deneyimlerle uyanan başta Latin Amerika ve Uzakdoğu ülkeleri olmak üzere bir çok ülke IMF ilişkisini kesmiştir. Bizler hala IMF reçeteleri ile halkımıza çile çektirmeye devam ediyoruz. Bütün bu sorunlardan kurtulmanın tek çaresi milli görüştür" dedi.

Tamer, Kutlu Doğum Haftası nedeni ile tüm İslam aleminin ve Müslümanların haftasını da kutladı.

(İG-SE-Y) 17.04.2008 14:25 TSİ


Kaynak: İHA

28.01.2020 04:05:16