Spor mustafa cengiz galatasaray'a karşı yapılan her oyunu bozarız - 1

SPOR Mustafa Cengiz Galatasaray'a karşı yapılan her oyunu bozarız41 bin civarında kombine sattıkGalatasaray'ı cezalandırmak ister gibi bir eğilim seziyoruzYusuf Günay Türk Telekom Arena'da 10 bin küsur kapasite artırımı olacakSerhan TÜRK İSTANBUL, (DHA) -Mustafa Cengiz, Bazen...

12.09.2019 17:31 | Son Güncelleme: 12.09.2019 17:39
SPOR Mustafa Cengiz 'a karşı yapılan her oyunu bozarız
41 bin civarında kombine sattık
Galatasaray'ı cezalandırmak ister gibi bir eğilim seziyoruz
Yusuf Günay Türk Telekom Arena'da 10 bin küsur kapasite artırımı olacak
Serhan TÜRK İSTANBUL, (DHA) -
Mustafa Cengiz, Bazen rakiplerimizle rekabetimiz alevleniyor. Taraftarımızın bütün provokasyonlara, ajan provokatörlere dikkat etmelerini istiyorum. Son haftalar gösterdi ki Galatasaray'a karşı bir cephe ve algı yönetimi var. Varsa bu cepheyi de oyunları da bozarız. Bizim camiamızın gücü buna rahatlıkla yeter dedi.
Galatasaray'ın yeni imzaladığı sponsorluk anlaşmasında başkan Mustafa Cengiz, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Bütün kulüplerin hakemleri eleştirirken objektif olması gerektiğini vurgulayan Cengiz, Türk futbolunun en büyük rahatlama noktası, futboldur. Lütfen toplumun dinamikleriyle oynamayın. Biz rakiplerimize değerli diyoruz. Kendimize duyduğumuz saygıdan bunu diyoruz. Rakiplerimizin bazıları şampiyonluklarımıza 'lekeli şampiyonluk' diyor. Bütün yöneticiler, kendi takımlarının formalarını bir kenara bırakıp hakemlere direktif vermeliler ifadelerini kullandı.
41 BİN CİVARINDA KOMBİNE SATTIK
Galatasaray Kulübü'nün loca ve kombine satışları hakkında bilgi veren Mustafa Cengiz, Kombinelerde sayısal olarak neredeyse doyma noktasındayız. Rakamsal olarak ihtiyaçlar tabii ki bitmez. 41 bin civarında bir satış gerçekleştirdik. Biz göreve geldiğimizde 75 loca boştu, şu anda 30'a düşmüş durumda. Bizi son transferlerden sonra taraftarlarımızın desteği memnun ediyor. Biz bu desteğin maddi mecralara dönmesi için elimizden geleni yapıyoruz. Burada özellikle localar için ben bir yarış öneriyorum. Sadece forma almakla yetmez, forma yetiştiremiyoruz. Forma temin eden sponsorumuzla bir sorunumuz oldu. Geçmiş yönetimlerin maddi sorunları karşılayamamasını sebep göstererek forma temini konusunda bize sorun çıkardılar. Salt ticari açıdan haklı olabilirler ama bizim 1 aydan bu yana, ana forma sponsorumuza tek kuruş borcumuz yok, teminatı da yolladık. Nakit olarak peşin çalışıyoruz. T-shirt yaptırıyoruz, taraftarımızdan bu konuda şikayet alıyoruz. 90'a yakın mağazamız var, tek tek bütün sorunlarla ilgileniyoruz. Sahte forma satan numaraları deklare ediyoruz, web sitemizde ilan edilen numaralar dışındaki numaralara itibar etmesinler. Sadece forma satarak bir takımı finanse edemeyiz. hedefimiz, yabancı takımları yenip zirveye olan yürüyüşümüzü devam ettirmektir diye konuştu.
GALATASARAY'I CEZALANDIRMAK İSTER GİBİ BİR EĞİLİM SEZİYORUZ
Galatasaray'a karşı bir cephe alındığını vurgulayan Cengiz, Sezon başında yeni bir federasyona beyaz sayfa açmamız gerekiyordu. Geçen yıldan kalan bir takım rahatsızlıkları kör gözüne tekrar sahaya sürülmesi, hakemlerin Galatasaray'a faul-sarı-kırmızı kart gösterme cesareti, bizi rahatsız ediyor. Biz burada, sanki Galatasaray'ı cezalandırmak ister gibi, durdurmak ister gibi bir eğilim seziyoruz şeklinde konuştu.
YUSUF GÜNAY TÜRK TELEKOM ARENA'DA 10 BİN KÜSUR KAPASİTE ARTIRIMI OLACAK
Galatasaray 2'nci Başkanı Yusuf Günay, Türk Telekom Arena'da kapasite artırımı için başvuru yapıldığını belirterek, Bildiğiniz gibi son bir kanun değişikliği yapıldı. Burada ayakta seyirci alınmasına, bakanlık izniyle imkan tanındı. Biz de bakanlığa başvurduk, 10 bin küsur ilave bir kapasite artırımı olacak. İzin bekliyoruz, koltuk siparişlerini vereceğiz. En kısa sürede bu artırımı gerçekleştireceğiz. Şampiyonlar ligi maçlarında portatif koltuklarla izlenebilecek. Statta 4000 civarında VIP koltuğu da yeniliyoruz açıklamasında bulundu.
Spor mustafa cengiz galatasaray'a karşı yapılan her oyunu bozarız - 1

Türk Telekom Arena, Mustafa Cengiz, Galatasaray, Güncel

Kaynak: DHA


26.01.2020 19:59:31