'Spora Işık Tutanlar' Ödüllerini Işık'lı Miniklerin Elinden Aldı

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenen FMV Işık Okulları Spora Işık Tutanlar Ödülleri sahiplerini buldu.

07.05.2015 15:12 | Son Güncelleme: 07.05.2015 15:13'Spora Işık Tutanlar' Ödüllerini Işık'lı Miniklerin Elinden Aldı

ve iş dünyasından pek çok ünlü ismi buluşturan törende 29 farklı kategoride ödül dağıtıldı. Milli futbolcu Arda Turan ödül törenine mesajı ile katıldı.

FMV Işık Okulları öncülüğünde, tarihi 100 yılı aşan Türkiye'nin en köklü 33 lisesi arasında düzenlenen '100 Yıllık Okullar Spor Şöleni', 'Spora Işık Tutanlar Ödül Töreni' ile başladı.

Işık Okulları Kampüsü Dr. Özge Sezerman Spor Salonu'nda düzenlenen ödül töreninde iş ve spor dünyasının ileri gelenleri buluştu. Öğrenci, mezun, veli ve öğretmenler tarafından belirlenen, Türk sporuna emeği geçen ve başarısı tescillenmiş isimlere toplamda 29 farklı kategoride ödül verildi.

Sporcular ödüllerini Işık'lı çocukların ellerinden aldı. Açılış konuşmasını yapan Feyziye Mektepleri Vakfı CEO'su Prof. Dr. Nafiye Güneç Kıyak, "Işık Okulları'nın kuruluş ilkesi olan 'önce iyi insan yetiştirmek' prensibimizin tüm eğitim kurumlarına yayılması ve sporun, eğitimin temel unsurlarından biri olduğunun vurgulanması amacıyla başlattığımız ve artık geleneksel hale gelen bu ödüller, Türk sporuna başarılarıyla damga vuran çok değerli öncülere gönülden teşekkürümüzün simgesidir. Biz de Türkiye'nin aydınlanmasına hizmet eden gençler yetiştirme deneyimimizi, Türk sporuna tesisleri ve sporcuları ile olimpiyatlara dek ulaşan başarılara imza atarak katkıda bulunmanın mutluluğunu ve gurunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Spora Işık Tutanlar ödüllerini, Işık'lı miniklerin elinden aldı. Yaklaşık 20 bin kişinin oyları ile Yılın Basketbolcusu seçilen Sinan Güler öğrencilere, kendinizi geliştirmeye ve merakınızı körüklemeye devam edin tavsiyesinde bulundu.

Filenin Sultanlarından ve Yılın Voleybolcusu seçilen Naz Aydemir Akyol; "Bizim için kupalar kazanmaktan çok daha önemli bir şey var; gençlere iyi bir örnek olmak. Spora ve gençlere ışık tutabiliyorsak ne mutlu" diye konuştu.

Türkiye Basketbol Federasyonu Başkanı ünvanıyla ilk ödülünü alan Harun Erdenay, öğrencilerden destek isteyerek, "Sporu sevin, Atatürk'ün 'Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim' sözünü unutmayın" tavsiyesinde bulundu.

Yılın En İyi Çıkış Yapan Sporcusu Çağla Büyükakçay ve Başarı Ödülünün sahibi milli futbolcu Arda Turan ödül törenine video mesajıyla katılarak FMV Işık Okulları öğrenci ve öğretmenlerine teşekkür etti.

Atletico Madrid'de forma giyen Arda Turan mesajında, "Sizin gibi fikrine ve düşüncesine saygı duyduğum insanlardan bu ödüllü almak beni çok mutlu etti" dedi. Arda Turan, anne ve babasını çok özlediğini de mesajına ekledi.

Yılın Işıklısı Ödülünün sahibi FIFA kokartlı hakem Serdar Ok; "13 yıl boyunca Işık Okulları'nda aldığım eğitim ve Işık disiplini ile bu günlere geldiğime inanıyorum" dedi.

Faruk Süren ve Turgay Demirel'e anlamlı ödül

Spora Işık Tutanlar Ödül Töreni'nde Faruk Süren, Türk Sporuna Hizmet Ödülüne Turgay Demirel de 129'uncu Yıl Özel Ödülüne layık görüldü. Faruk Süren "129 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan Işık Okulları'ndan bu ödülü almış olmak çok anlamlı" derken Turgay Demirel de öğrencilere spora önem vermeleri tavsiyesinde bulundu.

Spora Işık Tutanlar Ödül Töreni kapsamında ödül alan isimler şöyle;

2014 Yılının Spora Işık Tutanları

Sinan Güler Yılın Basketbolcusu

THY Yılın Sponsoru

%100 Futbol-NTV Yılın Spor Programı

Mehmet Demirkol Yılın Spor Yazarı

Metin Tekin Yılın Spor Yorumcusu

Şahika Ercümen Yılın Sporcusu

Fenerbahçe Bayan Voleybol Takımı Yılın Takımı

Slaven Bilic Yılın Teknik Direktörü

Naz Aydemir Akyol Yılın Voleybolcusu

Dirk Kuyt Yılın Yabancı Futbolcusu

Burak Yılmaz Yılın Yerli Futbolcusu

Özel Ödüller

İlhan Cavcav Onur Ödülü

Arda Turan Başarı Ödülü

Demba Ba Başarı Ödülü

Harun Erdenay Başarı Ödülü

Dusan Ivkovic Kariyer Ödülü

Zeljko Obradovic Kariyer Ödülü

Aydın Örs Yaşam Boyu Başarı Ödülü

Roberto Carlos Yaşam Boyu Başarı Ödülü

Rahmi Koç Süleyman Seba Barış ve Dostluk Ödülü

Bülent Eczacıbaşı Türk Sporuna Hizmet Ödülü

Faruk Süren Türk Sporuna Hizmet Ödülü

Uğur Erdener Türk Sporunu Tanıtım Ödülü

Serkan Ok Yılın Işıklıl Ödülü

Mert Çetin Yılın Işıklı Ödülü

Çağla Büyükakçay En İyi Çıkış Yapan Sporcu Ödülü

Güler Demircan Fair Play Ödülü

Nevriye Güngör Paralimpik Ödülü

Yalçın Granit Vefa Ödülü

Turgay Demirel 129. Yıl Özel Ödülü

Ödül töreni ile başlayan Spor Şöleni'nde 100 yıllık okulların öğrencileri ve mezunları, futbol, basketbol, voleybol, masa tenisi, atletizm, yüzme, tenis dallarında mücadele edecek. 4 gün sürecek 100 Yıllık Okullar Spor Şöleni'ne Galatasaray Lisesi, Özel Avusturya Lisesi, Saint Joseph Fransız Lisesi, Beyoğlu Anadolu Lisesi, Özel İtalyan Lisesi, Çapa Anadolu Öğretmen Lisesi, İstanbul Lisesi, Fener Rum Lisesi, Getronogan Ermeni Lisesi, Özel Alman Lisesi, Davutpaşa Lisesi, Vefa Anadolu Lisesi ve FMV Işık Liseleri gibi köklü eğitim kurumları katılacak. Spor Şöleni 9 Mayıs'ta sona erecek.

FMV Işık Okulları Hakkında:

Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları 129 yıllık köklü geçmişiyle, Osmanlı İmparatorluğu'ndan Türkiye Cumhuriyeti'ne uzanan döneme; ulusal egemenliğe, Atatürk İlke ve İnkılapları'na tanıklık etmiş ve 17 Aralık 1934 tarihinde kuruluşunun 49. yıldönümünde Mustafa Kemal Atatürk'ün onayı ile "Işık" adını almıştır. FMV Işık Okulları'nın Nişantaşı, Ayazağa, Erenköy kampüslerinde; anaokulu, ilköğretim ve lise, Erenköy kampüsünde ise fen lisesi de bulunmaktadır. 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında açılan Ispartakule kampüsünde ise anaokulu ve ilköğretim okulu yer almaktadır. FMV Ayazağa ve Erenköy Işık Liseleri'nde 2014-2015 öğretim yılında itibaren Uluslararası Bakalorya Diploma Programı (International Baccalaureate Diploma Programme/IBDP) uygulanmaktadır. Tuzla Işık Anaokulu da 2013-2014 eğitim ve öğretim yılında eğitime başlamıştır. Şile'de yer alan kampüsüyle Işık Üniversitesi de 1996 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır. "Önce iyi insan yetiştirmek" gayesiyle hareket eden Feyziye Mektepleri Vakfı Işık Okulları, öğrencilerini çağdaş,sorgulayan, araştıran, yaratıcı, bilimsel düşünen, yaşam boyu öğrenen, çevreye duyarlı, sosyal yaşamlarında etkin birer dünya vatandaşı olarak yetiştirme misyonu doğrultusunda çalışmalarına tüm gücüyle devam etmektedir.

Daha fazla bilgi için:

H+K Strategies

Eylem Bilge Yavuz/ eylem.yavuz@hkstrategies.com/ 0530 112 46 85

Mehmet Sinlenmez/ mehmet.sinlenmez@hkstrategies.com/ 0212 270 52 32

! FMV Işık Okulları ile ilgili basın bülteni veya daveti almak istemiyorsanız lütfen tıklayınız.

! bsnods.com üzerinden gönderilen basın bülteni/daveti sektörel kategori ayarlarınızı yapmak ve bsnods.com gönderim listelerinden çıkmak için lütfen tıklayınız.

Bu e-posta BSNODS (www.bsnods.com) Veritabanı İletişim Platformu kullanılarak bulten@yenimedya.com.tr e-posta adresi için gönderilmiştir. E-postanın içerdiği tüm metinler, bilgiler, görseller ve dosyalar e-postayı gönderen firmanın sorumluğundadır. Member: #4857161 CID: #320294:334510
Zoho Projects - Project Management, Collaboration & Issue Tracking Software
Insightly Gmail Gadget
Zoho CRM - Affordable On-demand CRM
Eylem Yavuz - Global Hill+Knowlton Strategies

14:51 (19 dakika önce)


Feyziye Mektepleri Vakfı, Sinan Güler, Arda Turan, Ayazağa, Spor

Kaynak: Bültenler

HABER YORUMLARI
19.02.2020 03:27:35