Stıng'in Sesi Gitti

The Polıce, Solisti Stıng'in 'Sesindeki Ciddi Sorunlardan' Ötürü Belçika'nın Anvers ve Almanya'nın Mannheim Kentinde Vereceği Konserleri İptal Etti.

10.10.2007 17:30 | Son Güncelleme: 10.10.2007 17:30Stıng'in Sesi Gitti
THE POLICE, SOLİSTİ STING'İN 'SESİNDEKİ CİDDİ SORUNLARDAN' ÖTÜRÜ BELÇİKA'NIN ANVERS VE ALMANYA'NIN MANNHEİM KENTİNDE VERECEĞİ KONSERLERİ İPTAL ETTİ.

Şubat'ta kuruluşunun 30. yıldönümü dolayısıyla dünya turuna çıkmak üzere yeniden birleştiğini açıklayan efsane grup, bugün Almanya'nın Mannheim kentinde vereceği konseri de iptal etti. Ünlü grubun, 13 Ekim'de de Almanya'nın Düsseldorf kentinde sahneye çıkması öngörülüyor.

Live Nation sözcüsü, grubun bundan sonraki konserlerinin yapılıp yapılmayacağı konusunda bilgisi bulunmadığını söyledi.

Grubun lideri Sting, diğer üyeler gitarist Andy Summers ve davulcu Stewart Copeland ile Los Angeles'ta Şubat'ta düzenlediği basın toplantısında, dünya turnesinin 28 Mayıs'ta Kanada'nın Vancouver kentinden başlayacağını, Kuzey Amerika'nın ardından Avrupa'da Fransa, Hollanda, İtalya, Almanya ve İngiltere gibi ülkelerde konser vereceklerini belirtmişti.

Açıklamasıyla milyonlarca hayranını sevindiren grup, Latin Amerika, Avustralya ve Japonya'da da sahneye çıkması bekleniyor.

Gerçek adı Gordon Matthew Sumner olan Sting, Copeland ve Fransız Henri Padovani'nin 1977'de kurduğu ve Londra'da o dönem patlayan punk dalgasına katılan Police grubundan sonradan Padovani ayrılmış, gitarcı Summers katılmıştı.

Ayrıldıklarını resmen açıklamayan grubun müzisyenleri, 1983'te son albümleri "Synchronicity"yi çıkardıktan sonra kariyerlerini yalnız sürdürmeye başlamıştı.


Kaynak: Gecce

15.12.2019 18:06:58