Sü İletişim Fakültesi Ödüle Doymuyor

Selçuk Üniversitesi (sü) İletişim Fakültesi, Bu Yıl 11

29.09.2010 13:08 | Son Güncelleme: 29.09.2010 13:08Sü İletişim Fakültesi Ödüle Doymuyor
Selçuk Üniversitesi (SÜ) İletişim Fakültesi, bu yıl 11.'si düzenlenen 'Uluslararası Altın Safran Belgesel Film Festivali' yarışmasından 4 ödülle döndü.

Amatör kategoride yarışan SÜ İletişim Fakültesi öğrencileri dağıtılan 5 ödülden 4'ünü alarak üniversitede büyük sevinç yarattı.

24-26 Eylül 2010 tarihleri arasında Karabük'ün Safranbolu ilçesinde düzenlenen festivalde, Ata Merkez Sinema Salonu'nda yapılan törenle ödüller sahiplerini buldu.

Jüri üyeliğini Yeni Yüzyıl Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Aysel Aziz, Yönetmen Savaş Karakaş, Yönetmen Levent Kurumlu, TRT Belgesel Yönetmeni Mustafa Karakaya ve İngiliz Yönetmen Theron Patterson yaptığı festivalde, 30 üniversiteden 72 belgesel film yarıştı.

Amatör dalda SÜ İletişim Fakültesi'nden yönetmenliğini Radyo, Sinema ve Televizyon bölümü 4. sınıf öğrencisi Ayşegül Bedir'in yaptığı 'Orası Neresi' adlı film birincilik alırken, yine aynı bölümden yönetmenliğini Hüdai Ateş ve Volkan Emrecik'in yaptığı 'Müebbet Kuşları' adlı film ikincilik ödülüne layık görüldü.

Üçüncülük ödülünü ise 'Dönderek' adlı filmi ile Beykent Üniversitesi'nden Mehmet Ceylan alırken, yönetmenliğini SÜ İletişim Fakültesi öğrencileri Ongun Altın ve Dursun Songelen'in yaptığı 'Mavi Gözler' adlı film Süha Arın Jüri Özel ödülüne layık görüldü.

Yönetmenliğini Selçuk İletişimden Yasin Hatipoğlu ve Ömer Çakan'ın yaptığı 'Usta' adlı film ise Anadolu Sanat Tarihçileri Derneği (ASTAD) Özel Ödülüne layık görülerek, SÜ iletişim Fakültesi festivalin amatör kategorisinde dağıtılan toplam 5 ödülün 4'ünü almayı başardı.

SÜ İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Haluk Hadi Sümer, fakülte olarak teorik olduğu kadar uygulamalı eğitime de büyük önem verdiklerini belirtti.

Öğrencilerin projelerini oluşturabilmeleri için donanımlı bir kısa film atölyesine sahip olduklarını ifade eden Sümer, yılda birbirinde iddialı 15'e yakın proje ürettiklerini kaydetti.

Sümer, başarının tesadüfi olmadığını vurgulayarak, yaptıkları her projenin gerek ulusal gerekse uluslararası birçok festivale katılarak ödül aldığını belirtti.

(MUM-RIF-MHD) - KONYA


Kaynak: AA

19.02.2020 09:15:27