Süleyman Demirel Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi DENİZLİ büyükşehir belediye başkan adayı Süleyman Demirel oldu.

02.04.2019 10:42Süleyman Demirel Seçim Sonuçları

31 Mart seçimlerinde Saadet Partisi DENİZLİ büyükşehir belediye başkan adayı Süleyman Demirel oldu. Saadet Partisi adayı Süleyman Demirel, DENİZLİ büyükşehir belediye başkanlığı yarışında yüzde kaç oy aldı? DENİZLİ büyükşehir belediyesini hangi aday kazandı? 31 Mart yerel seçimlerine büyük bir özveriyle hazırlanan Saadet Partisi DENİZLİ büyükşehir belediye başkan adayı Süleyman Demirel ile ilgili seçim sonuçları ve DENİZLİ büyükşehir belediyesi aday yarışı bilgilerine haberimizden ulaşabilirsiniz.

Türkiye, 31 Mart'ta belediye başkanı, belediye meclis üyesi ve muhtarlarını seçmek için sandığa gitti. Partilerin hummalı çalışmaları sonucu sandıklar açıldı ve yerel seçimde adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçime AK Parti, CHP, MHP, İYİ Parti, Vatan Partisi, SP, TKP, BBP, DP, HDP, BTP ve DSP olmak üzere 12 parti katıldı. Saadet Partisi DENİZLİ büyükşehir belediye başkan adayı Süleyman Demirel oldu. Seçim sonuçlarının açıklanması ile birlikte DENİZLİ büyükşehir belediyesini kim kazandı? sorusu merak konusu oldu. DENİZLİ aday yarışı ve DENİZLİ seçim sonuçlarını merak ediyorsanız doğru adrestesiniz. İşte detaylar…

DENİZLİ Seçim Bilgileri

  • DENİZLİ büyükşehir belediyesi için toplam sandık sayısının 2.514 olduğu belirlendi.
  • DENİZLİ büyükşehir belediyesi için açılan sandık sayısının ise 2.514 olduğu da netleşen bilgiler arasında.
  • DENİZLİ büyükşehir belediyesi için katılım oranının ise % 88,19 ile kayıtlara geçtiği görülüyor
  • DENİZLİ büyükşehir toplam seçmen sayısının ise 755.160 olduğu belirlendi.
  • DENİZLİ büyükşehir belediyesi seçimi için oy kullanan toplam seçmen sayısının ise 665.945 adet olduğu da yine netlik kazanan bilgiler olarak karşımıza çıkıyor.

Saadet Partisi DENİZLİ Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Süleyman Demirel Oy Oranları ve Seçim Sonuçları

31 Mart yerel seçimlerinde Saadet Partisi DENİZLİ büyükşehir belediye başkan adayı olarak gösterilen Süleyman Demirel, DENİZLİ yarışında % 0,78 oranında aldığı oy ile 5'nci oldu. Süleyman Demirel toplamda 4.956 adet oy sayısına ulaştı.

Süleyman Demirel Kimdir?

Süleyman Demirel, 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Saadet Partisi'nden Denizli Belediye Başkan Adayı oldu.

Saadet Partisi DENİZLİ büyükşehir belediyesi için yarışa giren diğer adayların da aldığı oy oranlarını detaylı olarak incelemek istiyorsanız tıklayınız.


belediye başkan adayı, Süleyman Demirel, Saadet Partisi, Denizli, Güncel

14.10.2019 02:46:34