Haber, Son Dakika, Haberler

Sultangazi'de ortalığı savaş alanına çeviren sürücüyü vatandaşlar linç etmek istedi

İstanbul Sultangazi'de bir araca çarparak duran ve ardından alev alan otomobilden çıkan sürücüyü çevrede toplanan bazı kişiler linç etmek istedi. Vatandaşların linç girişiminde bulunduğu sürücüyü polis kurtardı.

26.02.2020 00:25 | Son Güncelleme: 26.02.2020 09:19

Sultangazi 'de mahalledeki araçlara çarparak ilerleyip ortalığı savaş alanına çeviren sürücüye vatandaşlar linç girişiminde bulundu. Panikleyen sürücü aracın gazına aşırı yüklenince, otomobil bir anda alev aldı. Sürücü, kalabalığın içinden polisler tarafından gözaltına alındı.

MAHALLE SAKİNLERİ ARACIN CAMLARINI KIRMAYA BAŞLADI

Olay, akşam saatlerinde Sultangazi 50. Yıl Mahallesi'nde yaşandı. İddiaya göre, ismi ve araç plakası öğrenilemeyen bir kişi, girdiği sokakta park halindeki araçlara çarparak ilerlemeye başladı. Durumu fark eden mahalle sakinleri sürücüye tepki gösterdi. Kaçmak isterken de önüne gelen araçlara da çarpan sürücü, başka bir araca çarparak durdu. Durduğu sırada öfkeli mahalle sakinleri arabanın içinde bulunan sürücüyü dışarı çıkarmak istedi. Kapıları kilitleyen sürücü etrafındaki kalabalıktan kurtulmak için gaza yüklendi. Bu sırada mahalle sakinleri de aracın camlarını kırmaya çalıştı.

Sultangazi'de ortalığı savaş alanına çeviren sürücüye vatandaşlar linç girişiminde bulundu

ARAÇ ALEV ALEV YANMAYA BAŞLADI

Panikleyen sürücü gaza aşırı yüklenince, araç motor kısmında bir anda tutuşarak alev alev yanmaya başladı. Olay yerine gelen itfaiye ekipleri araçta çıkan yangına müdahale etti. Polis ekipleri tarafından araçtan çıkarılan sürücü gözaltına alındı.

'SÜRÜCÜNÜN UYUŞTURUCU MADDE ETKİSİNDE OLDUĞU' İDDİASI

Vatandaşlar şahsın uyuşturucu madde etkisinde olduğunu iddia etti. Ortalığı savaş alanına çevrilen sürücü, mahalle sakinleri tarafından iddia edildiğine göre, şahsın uyuşturucu madde etkisinde olduğunu ve olaylara tepkisiz kaldığını belirtti. Polis ekipleri olayla ilgili inceleme başlattı.

Sultangazi'de ortalığı savaş alanına çeviren sürücüye vatandaşlar linç girişiminde bulundu
Sultangazi’de ortalığı savaş alanına çeviren sürücüyü vatandaşlar linç etmek istedi

Kaynak: İHA

Etiketler: Sultangazi, Araç, 3. Sayfa

Paylaş
Google'da Takip Et Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş! Instagram Sayfası
Haberler ›› 3. Sayfa ››Sultangazi'de ortalığı savaş alanına çeviren sürücüyü vatandaşlar linç etmek istedi - Haberler
Yorumlar