Haber, Son Dakika, Haberler

Süper Lig şampiyonlarının divan başkanları Trabzon'da buluştu

Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yaşayan kulüplerin divan kurulu başkanları Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya geldi.

10.07.2019 17:12 | Son Güncelleme: 10.07.2019 17:13
Süper Lig şampiyonlarının divan başkanları Trabzon'da buluştu
Spor Toto Süper Lig'de şampiyonluk yaşayan kulüplerin divan kurulu başkanları Trabzonspor Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde bir araya geldi.
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen'in ev sahipliğindeki toplantıya bordo-mavili kulübün Başkanı Ahmet Ağaoğlu ve yönetim kurulu üyeleriyle birlikte kurucu üyelerden Nizamettin Algan, İstişare Kurulu Başkanı Özkan Sümer, kurul başkanları, Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük, Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk, Bursaspor Divan Kurulu Başkanı İdris Sevinç, Fenerbahçe Divan Kurulu Başkan Vekili Yüksel Akdoğan ve Fenerbahçe Divan Kurulu Sekreteri Suavi Eman katıldı.
AĞAOĞLU: FUTBOL DAHA DA İZLENİLEBİLİR NOKTAYA TAŞINIYOR
Toplantının açılış konuşmasını yapan Trabzonspor Başkanı Ahmet Ağaoğlu, "Böylesine anlamlı bir toplantıya Trabzon'da ev sahipliği yapmaktan son derece gurur duyuyoruz. Türk futbolu yıllarca büyük kulüplerin arasında olmayan ama olduğu var sayılan ve olmuş gibi gösterilen sıkıntılardan beslendi. Son yıllarda özellikle son iki yıldır çok farklı bir görüntü var. Sportmence ve spor ahlak kurallarına uygun davranan kulüp başkanları futbolu daha da izlenilebilir bir noktaya doğru taşımaya başladı. Tam da bu süreç içerisinde siz sayın divan başkanlarının böyle bir birliktelik oluşturması son derece anlamlı. Divanlar kulüplerin en yüksek noktası. Divan kurullarındaki insanların tecrübelerinden faydalanmak bizim en önemli önceliğimiz. Ben inanıyorum ki sağduyu sahibi, birikimli ve tecrübeli insanlar kulüplerin yönetimlerine de doğru rotada yön vereceklerdir. Bir kez daha geldiğiniz için çok teşekkür ediyor, hepinize saygılar sunuyorum" dedi.
SÜRMEN: UMUYORUM DİĞER BAŞKANLARLA DA BİR ARAYA GELİRİZ
Trabzonspor Divan Kurulu Başkanı Ali Sürmen de yaptığı konuşmada, "Bu toplantı nedeniyle bir arada olmaktan, sizleri burada görmekten çok mutlu olduk. Futbolumuzdaki sorunlara ilişkin çözüm yöntemlerinde bizim payımıza ne düşüyorsa yapabilmek adına bir araya geldik. Umuyorum ki ilerleyen toplantılarda sadece şampiyon kulüplerin değil diğer kulüplerimizin divan başkanlarının da katıldığı toplantılarda bir araya geliriz" ifadelerini kullandı.
ALGAN: DOSTLUK PEKİŞTİRİLDİKÇE FUTBOLUMUZ DAHA DA GÜZELLEŞECEK
Bordo-mavili kulübün kurucu üyesi Nizamettin Algan da yıllar önce gerçekleştirilen bu toplantıların tekrar yapılmasının çok faydalı olduğunu vurgulayarak, "Futbolda özlediğimiz şey dostluk ve arkadaşlıktır; rekabeti saha içerisinde bırakabilmektir. Tribünlerin ve kamuoyunun tesiriyle futbolda anarşi diye bir şey doğdu. Senelerce Türkiye'de futbol oynandı, taraftarların hepsi bir aradaydı. İnanıyorum ki kulüpler arasındaki bu samimiyet kuruldukça, bu dostluk pekiştirildikçe futbolumuz daha da güzelleşecektir. Bizler eski yıllardaki kulüp yöneticileri hep birbirimizin arkadaşıydık ancak bunu camialara yayamadık. Umarım bundan sonraki süreçte kulüplerin yöneticileri, divan kurulları arasındaki samimiyet camialara da yansıyarak dostluk ortamı oluşur" ifadelerini kullandı.
SÜMER: BÜYÜK KULÜPLER, ÜLKEYE KARŞI DA SORUMLUDUR
Trabzonspor İstişare Kurulu Başkanı Özkan Sümer ise yaptığı konuşmada, "Divanların işlemi doğrultusunda ben üç tanımlama yapıyorum; uyarıcı, önerici ve birleştirici. Bu birleştiricilik kavramı çok özel bir önem taşıyor. Büyük kulüpler yalnızca kendi camialarına karşı sorumlu değildir. Büyük kulüpler, ülkeye karşı da sorumludur. Bu sorumluluk önde olmak, öncü olmak, örnek olmak ve yol gösterici olmaktan geçer. Bugün burada büyük kulüplerin divanları bir araya geldi. Çok büyük bir enerji oluştu. Bu enerjiyi iyi yönetmek gerekiyor. Umarım birleştiricilik konusunda da bu enerjiyi iyi kullanırız" dedi.
KÜÇÜK: İLİŞKİLERİN YENİDEN DÜZENLENMESİNE FAYDA SAĞLAYACAK
Fenerbahçe Divan Kurulu Başkanı Vefa Küçük de yaptığı konuşmada şunları söyledi:
"Daha önce Fenerbahçe ikinci başkanıyken müsabaka oynamak üzere Trabzon'a gelmiştim. Bugün ilk defa divan başkanı olarak Trabzonspor'u ziyaret ediyorum. Kulüplerimizi temsil eden başkanlara destek olmak anlamında, kardeşliği ve dostluğu pekiştirmek adına, ülkemizin ve Türk sporunun ihtiyacı olan fair-play ruhunu yaymak adına bu çalışmaları genişletmemizde fayda var. Trabzonspor'u ve Trabzonluları kişisel olarak çok severim ve sevmeye de devam edeceğim. Başta Trabzonspor ve Fenerbahçe camiaları olmak üzere tüm kulüpler dostluk ve kardeşlik duyguları içerisinde müsabakaları sürdürmesi gerekir. Bu toplantıların kulüpler arasındaki dostluğun gelişmesi ve zaman zaman kopukluğa uğrayan ilişkilerin de yeniden düzenlenmesi adına büyük fayda sağlayacağına inanıyorum. Umarım bu toplantılar ülkemizdeki herkese örnek olur."
YAMANTÜRK: KAVGAYLA NE MARKA DEĞERİNİ NE GELİRLERİ ARTIRABİLİRİZ
Beşiktaş Divan Kurulu Başkanı Tevfik Yamantürk de toplantıda şu ifadeleri kullandı:
"Bugün baktığınızda birbirine atom bombası atan ülkeler bile birbiriyle barışabiliyor ama bizler, aynı dili konuşan ve aynı kültürün birer parçaları olan Türk milletinin unsurları olarak birbirimizle geçinemiyoruz. Bunu mutlaka çözmemiz gerekiyor. Kulüpler bu durumdan ancak marka değerimizi ve gelirlerimizi arttırarak kurtulabiliriz. Kavga ederek de ne marka değerimizi ne de gelirlerimizi artırabiliriz. Burada evime gelmiş gibi hissediyorum kendimi. Bizleri ağırladığınız için çok teşekkür ediyorum."
SEVİNÇ: HOŞGÖRÜ VE ÖZVERİNİN ÖN PLANDA TUTULMASI GEREK
Bursaspor Divan Başkanı İdris Sevinç ise şunları söyledi:
"Spor camiasında da her şeyden önce hoşgörü ve özverinin ön planda tutulması gerektiğine inanıyoruz. Bunu bizler divan kurulları olarak belirli bir süredir getiriyoruz. Bunun muhakkak yansıması olacaktır. Umuyorum ki öncelikle kulüp başkanlarımıza yansıyarak sonrasında silsile halinde devam eder."
Toplantının ardından Ahmet Ağaoğlu ve Ali Sürmen tarafından divan kurulu başkanlarına çeşitli hediyeler verildi. Toplantı sonrasında divan başkanları Maçka'da bulunan Sümela Manastırı'nı gezdi ve birlikte öğle yemeği yedi.


- Trabzon

Kaynak: DHA

Etiketler: Trabzonspor, Trabzon, Spor
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Spor ››Süper Lig şampiyonlarının divan başkanları Trabzon'da buluştu - Spor
Yorumlar