Suriye'de yakalanan DEAŞ'lılar Türkiye'ye getiriliyor

Suriye'nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'nda ABD ile Türkiye'nin anlaşması üzerine YPG terör örgütünün elindeki DEAŞ'lılar aileleriyle birlikte Türkiye'ye getiriliyor.

18.10.2019 21:36 | Son Güncelleme: 18.10.2019 21:36Suriye'de yakalanan DEAŞ'lılar Türkiye'ye getiriliyor
'nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'nda ABD ile 'nin anlaşması üzerine YPG terör örgütünün elindeki DEAŞ'lılar aileleriyle birlikte Türkiye'ye getiriliyor.
Suriye'nin kuzeyine yönelik gerçekleştirilen Barış Pınarı Harekatı'nda ABD ile Türkiye'nin anlaşması üzerine YPG terör örgütünün elindeki Türk vatandaşı DEAŞ'lılar aileleriyle birlikte Türkiye'ye getiriliyor. Terörden arındırılan Suriye'nin Telabyad kentine götürülen minibüsler, oradaki DEAŞ'lıları aileleriyle birlikte Türkiye tarafına getiriyor. Şanlıurfa'nın Akçakale ilçesine getirilen DEAŞ'lılar ve ailelerin nereye götürüldükleri belirtilmedi.
"YABANCI UYRUKLU DEAŞ'LILAR TELABYAD'TA TUTULACAK"
Öte yandan yabancı uyruklu DEAŞ'lıların ise Telabyad'daki Suriye Milli Ordu gözlem noktaları ile karargahlarına götürüldükleri belirtildi. İlk etapta minibüslerle Türkiye'ye getirilen DEAŞ'lı sayısının ise 23 olduğu öğrenildi.
Şanlıurfa Valisi Abdullah Erin de sınır hattında incelemede bulunarak askeri yetkililerden DEAŞ'lı teröristlerin nakilleriyle ilgili bilgi aldı. Türkiye'ye getirilecek DEAŞ'lı sayısının ise 195 olduğu belirtildi.
(Bekir Basmacı - İsmail Coşkun - Şinasi İnan/İHA)

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye, Suriye, Güncel

Kaynak: İHA

24.02.2020 18:39:12