Haber, Son Dakika, Haberler

Suriyeli Çocuklara Oyuncak Yardımı

Kahramanmaraş'ta özel bir radyo tarafından başlatılan "Bir Oyuncak Getir, Suriyeli Çocuğun Mutluluğu'na Ortak Ol" kampanyasında toplanan oyuncaklar, Suriyeli çocuklara dağıtıldı.

10.03.2013 11:44 | Son Güncelleme: 10.03.2013 11:44
Suriyeli Çocuklara Oyuncak Yardımı
Kahramanmaraş 'ta özel bir radyo tarafından başlatılan "Bir Oyuncak Getir, Suriyeli Çocuğun Mutluluğu'na Ortak Ol" kampanyasında toplanan oyuncaklar, Suriyeli çocuklara dağıtıldı.

Kahramanmaraş'ta yayın yapan Esko FM, Suriyeli çocuklar için "Bir Oyuncak Getir, Suriyeli Çocuğun Mutluluğuna Ortak Ol" adıyla kampanya düzenledi. Kısa sürede ilgi gören kampanya çerçevesinde toplanan oyuncaklar, Suriyeli çocuklara dağıtılmaya başlandı.

Kampanyaya öncülük eden ve radyodaki "Hasbihal" adlı programı sunan Akın Burak Soylu, radyo çalışanları ile Kahramanmaraş Belediyesi Fuar Merkezi'nden

(KAFUM) bazı Suriyeli çocuklara oyuncaklarını teslim etti.

Soylu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kahramanmaraşlıların başlatılan oyuncak kampanyasına büyük destek verdiğini belirtti.

Öncelikle oyuncakları savaşta annesini veya babasını kaybeden yetim ve öksüz çocuklara vereceklerini ifade eden Soylu, "Bunun dışında toplanan oyuncaklardan bir kısmını da çadır kentte kurulacak anaokuluna teslim edeceğiz" dedi.

Soylu, kampanyayı duyan vatandaşların oyuncağın yanı sıra giyim yardımında da bulunduğunu dile getirdi.

Oyuncakları almayan gelen Suriyeli çocuklar ve aileler de desteklerinden dolayı Türk halkına teşekkür etti.

Muhabir: Ersoy Sevinç/ Ahmet Caner Baysal/ Veli Gürgah

Yayıncı: Şükran Yücel - KAHRAMANMARAŞ

Kaynak: AA

Etiketler: Kahramanmaraş, Yerel
Abone Ol
Google'da Takip Et
Paylaş
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!
Haberler ›› Yerel ››Suriyeli Çocuklara Oyuncak Yardımı - Haberler