Haber, Son Dakika, Haberler

Suriyeliler İçin Yardım Kampanyası

Anadolu Gençlik Derneği ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattı AGD Genel Başkanı Turhan: "Suriyeli mültecilerin, kış koşullarında en azından hayatta kalmalarını kolaylaştıracak acil yardımlara ihtiyacı var"

30.01.2015 12:50 | Son Güncelleme: 30.01.2015 12:50
Suriyeliler İçin Yardım Kampanyası
Anadolu Gençlik Derneği (AGD) ile Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Suriyeli sığınmacılar için yardım kampanyası başlattı.

AGD Genel Başkanı Salih Turhan, bir otelde düzenlenen basın toplantısında yaptığı konuşmada, Suriye'deki iç savaşın 4. yılında olduğunu, bu süreçte milyonlarca Suriyeli'nin ülkesini terk etmek zorunda kaldığını, 3 milyon Suriyeli'nin de komşu ülkelere sığındığını hatırlattı.

Türkiye 'ye sığınan 2 milyon Suriyeli bulunduğuna dikkati çeken Turhan, sığınmacıların ekonomik, sosyolojik ve psikolojik sorunlarının her geçen gün daha da arttığını ifade etti.

Özellikle çocukların yaşadığı travmaların kaygı verici boyutta olduğuna işaret eden Turhan, "Suriyeli mültecilerin kış koşullarında en azından hayatta kalmalarını kolaylaştıracak acil yardımlara ihtiyacı var. Bizler, Anadolu Gençlik Derneği mensupları olarak şubelerimiz ve temsilciliklerimiz vasıtasıyla Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğinin 31 Ocak'tan itibaren düzenleyeceği yardım kampanyasının yaygın ve etkili bir çalışma olması için seferber olacağız" dedi.

Duyarlılık sahibi herkesi kampanyaya destek vermeye davet eden Turhan, nakit yardımların yanı sıra battaniye, giysi, gıda, biberon ve mama, çocuk bezi, temizlik malzemesi, elektrikli ısıtıcı, soba, kömür, özellikle kamp dışında yaşayan Suriyeliler için halı ve mutfak malzemesi, ev eşyası, oyuncak ve kırtasiye malzemesine de ihtiyaç olduğunu söyledi.

-"En önemli yardım, Suriye'de barışın ve huzurun sağlanmasıdır"

Turhan, yardımları renk, dil, ırk ve inanç ayırt etmeksizin ihtiyaç sahibi olan her Suriyeli'ye en güzel şekilde ulaştıracaklarının altını çizerek, "Suriyeli mülteciler için yapılacak en önemli yardım, Suriye'de barış ve huzurun yeniden sağlanmasıdır" diye konuştu.

Cansuyu Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Genel Başkanı Mustafa Köylü de Türkiye'deki Suriyeli sığınmacılar için nakit yardımında bulunulmasının yanı sıra eğitim malzemesi, kuru gıda gibi bağışların da öncelikleri arasında olduğunu vurguladı.

Kredi kartları ile "www.cansuyu.org.tr" internet adresinden online veya bankalardan EFT ile bağış yapılabileceğini bildiren Köylü, ayrıca tüm GSM operatörlerinin faturalı hatlarından "6639"a "Suriye" yazıp SMS göndererek 5 lira katkıda bulunulabileceğini kaydetti. - Ankara

Kaynak: AA

Abone Ol:
Google'da Takip Et
Paylaş:
Facebook'ta Paylaş!
Twitter'da Paylaş!
Whatsapp'da Paylaş!